dancehall
fot. pixabay.com

Dancehall to styl tańca wywodzący się z egzotycznej Jamajki, dzięki czemu poczujesz słońce! Ten energiczny taniec wprowadzi ekscytujące dźwięki do muzyki balowej inspirowanej tańcem reggae i spali mnóstwo kalorii. Sprawdź, dlaczego warto go trenować!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dancehall-najbardziej-zmyslowy-taniec-swiata/

Dancehall

Dancehall to styl tańca z Jamajki na Karaibach. Powstał w slumsach Kingston i pierwotnie był tańczony głównie przez mężczyzn. Obecnie tańczą wszyscy na Jamajce, w tym mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Jest to emocjonalna ekspresja, ekspresja, oddzielenie od codziennego życia, a nawet duchowe oczyszczenie Jamajczyków.

Wszystko zaczęło się w latach 70., kiedy jamajska piosenkarka reggae Sugar Minott zaczęła przerabiać stare piosenki i wprowadzać do nich nowe, świeże dźwięki. Po śmierci Boba Marleya w 1981 roku na Jamajce nastąpił przełom w muzyce.

Energetyczne, mocne i rytmiczne piosenki zaczęły zastępować spokojne i spokojne głosy reggae. Do tej pory muzyka jest nadal grana na żywo, więc publiczność jest niewielka, ale kiedy w 1985 roku powstała pierwsza piosenka elektroniczna, wszystko się zmieniło. Wydarzenie to zapoczątkowało nową erę w muzyce towarzyskiej i narodziny reggae, znanego jako ragga. W dzisiejszych czasach za umiejętność tańczenia w sali balowej odpowiedzialny jest każdy prawdziwy Jamajczyk.

Dla kogo ten taniec?

Dancehall jest polecany każdemu, kto kocha ćwiczenia i lubi muzykę. Dancehall zazwyczaj tańczy się na zgiętych nogach i aktywizuje całe ciało do pracy, dlatego doskonale sprawdza się jako trening dla zgrabnej sylwetki.

Skutecznie poprawia wygląd takich części ciała jak uda, pośladki i brzuch. Poza tym z Dancehall odkryjesz swoją kobiecość! Podczas tego tańca musisz odważnie poruszać swoimi krzywymi, które staną się naszą stolicą. Nie poradzisz sobie dobrze z tym jamajskim stylem tańca, jeśli się nie akceptujesz.

Warto jednak chodzić na zajęcia dancehall, nawet jeśli świadomość twojego ciała jest niska, a do tej pory uważaliśmy się za zawstydzonych – dancehall to zmieni! Muzyka doda nam siły i energii, a taniec doda kobiecości i pewności siebie.

Przeczytaj też: http://microgarden.pl/shake-po-treningu-ma-sens/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHosting, strony www
Następny artykułWymarzony dom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here