montaż elewacji wentylowanych

Jeśli zdecydowałeś się na budowę własnego domku jednorodzinnego, to warto zainteresować się tematem energooszczędnego i termo oszczędnego budownictwa. Użycie odpowiednich materiałów pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale również pozytywnie przysłużyć się środowisku.

Odpowiednia elewacja

Współczesne energooszczędne fasady domów są coraz bardziej dostępne cenowo oraz spełniają coraz więcej zapotrzebowań estetycznych. Minęły już czasy, gdy energooszczędne domy nie mogły pochwalić się ciekawym budownictwem czy fasadami. Na rynku jest coraz większy wybór, jednak wciąż warto zwrócić uwagę na niektóre parametry.

Wybór energooszczędnych materiałów to podstawowa sprawa, jeśli chodzi o konstruowanie elewacji. Na rynku można wybrać wiele elewacji domów, które mogą się poszczycić dobrym trzymaniem ciepła oraz ładnym wyglądem.

Dużą popularnością cieszą się elewacje wentylowane, które zapewniają nie tylko lepsze parametry cieplne, ale również dzięki swojej budowie, są mniej podatne na pleśnie i uszkodzenia biologiczne. Montaż elewacji wentylowanych jest dosyć łatwy, co sprawia, że całkowity koszt jest atrakcyjny, nawet dla prywatnych właścicieli domów.

Warto również zapoznać się z właściwościami okładzin kamiennych lub ceramicznych. Świetne właściwości daje na przykład połączenie kamienia elewacyjnego z tynkiem. Taka elewacja jest nie tylko energooszczędne, ale również sprawi, że nasz dom wtapia się w otoczenie naturalne jednocześnie zachowując nowoczesny charakter.

Do łask powracają elewacje drewniane. Świerk, modrzew, czy sosna cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością jako materiał elewacyjny, jak i materiał służący do wykończenia wnętrz. Drewno jest świetnym izolatorem cieplnym – w zimie zatrzymuje ciepło, a w lecie nie nagrzewa się za mocno. Elewacje drewniane, jeśli zostaną odpowiednio zabezpieczone, cieszą się również świetnym wyglądem nawet przez parę dziesiąt lat. Jedynym wadą elewacji drewnianej jest konieczność jej regularnej konserwacji.

Ocieplenie domów a energooszczędność

Kluczowy wpływ na uzyskanie dobrego stopnia energooszczędności jest odpowiednie docieplenie budynków. Równomiernie ocieplony budynek sprawi, że w całym domu będziemy się cieszyć ciepłem w zimę i chłodem w lato.

Docieplenia budynków mogą być wykonane różnymi materiałami. Wełna mineralna ma bardzo dobre właściwości cieplne oraz wykazuje dużą przepuszczalność powietrza. Ten materiał odznacza się również dobrą elastycznością, co sprawia, że dopasowuje się do każdego izolowanego miejsca.

Płyty styropianowe są najbardziej kojarzone właśnie z docieplaniem budynków. Styropian świetnie sprawdzi się przy ocieplaniu prostych kształtów, bez większych załamań. Właśnie dlatego jest on wykorzystywany głównie przy ociepleniu bloków. Zaletą styropianu jest na pewno to, że jest on lekki, co sprawia, że łatwo się go montuje. Ceny styropianu są zróżnicowane, a ich różnica wynika właśnie z przepuszczalności ciepła. Warto więc wybrać styropian, który może się poszczycić najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here