Jak czyścić materac?

0
765

Dobry materac to gwarancja zdrowego i spokojnego snu. Pozwala on utrzymać prawidłową pozycję ciała podczas odpoczynku. Ale może stać się on również źródłem nieprzyjaznych dla organizmu drobnoustrojów. Dlatego tak ważne jest, aby czyścić go regularnie. Tylko regularne czyszczenie jest wstanie zagwarantować, że będzie on źródłem komfortowego i zdrowego wypoczynku.

Jak wyczyścić materac?

Ogólnie rzecz biorąc, są dwie metody. Pierwsza z nich to zamówienie profesjonalnej firmy, a druga to czyszczenie samodzielne domowymi sposobami. Jeśli chodzi o usługę profesjonalistów, to dziś na rynku znaleźć można wiele firm. Swoim klientom oferują one między innymi pranie tapicerki, czy właśnie czyszczenie materacy. W tym celu wykorzystują one sprężone powietrze, czy ozon, a co za tym idzie – specjalistyczny sprzęt. I dlatego właśnie zamawianie takiej usługi wiąże się z pewnymi kosztami. Druga metoda jest znacznie tańsza, ale wymaga nieco zaangażowania. Na szczęście nie jest ona ani droga, ani skomplikowana.

Domowe sposoby na czyszczenie materaca

Aby samodzielnie wyczyścić materac należy zmieszać szklankę sody oczyszczonej z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego. Takie połączenie to gwarancja doskonałych efektów. Soda ma bowiem właściwości absorbujące wilgoć. Co więcej przyciąga ona również roztocza, bakterie i kurz. Olejek z drzewa herbacianego to z kolei znany od wieków środek dezynfekujący. Dzięki temu mieszanina doskonale sprawdza się w takich pracach, jak czyszczenie materacy.

A jak czyścić materac taką mieszaniną? Przy pomocy sitka należy rozprowadzić ją równomiernie na całej powierzchni. Najlepiej zrobić to najpierw na górnej warstwie. Mieszaninę pozostawia się na około godzinę, a późnej zbiera odkurzaczem. Oczywiście czynność należy powtórzyć na warstwie dolnej. Jaki będzie efekt? Rewelacyjny. Podczas, gdy sodka oczyści materac z drobnoustrojów i wybieli go, olejek zadba o jego świeży zapach.

Zakup nowego materaca

Jeśli ktoś chciałby kupić materac, ale boi się, że szybko stanie się on źródłem roztoczy czy wilgoci, powinien poznać tę metodę. A jaki materac kupić? Na przykład materac bonelowy ze sklepu eltap.pl. Zbudowany na solidnych sprężynach, służy doskonale przez lata. Co więcej, jego cena jest bardzo atrakcyjna. Można wręcz powiedzieć, że stosunek ceny i jakości w tym przypadku są optymalne. No i oczywiście on również nadaje się do czyszczenia domowymi, ekologicznymi sposobami. Łatwo jest więc zadbać o to, aby był czysty i higieniczny przez cały rok. I żeby gwarantował użytkownikom naprawdę zdrowy i spokojny sen każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here