Jak dobrać odpowiednie rolety rzymskie?

0
1969

Obecnie już trudno zdziwić kogokolwiek stwierdzeniem, stawianym zresztą coraz odważniej tak w mediach tradycyjnych, jak i w nowoczesnych, odświeżanych na bieżąco elektronicznych środkach przekazu, że rolety rzymskie zdecydowanie zyskują na popularności. Co ciekawe, ten trend dostrzegalny jest u konsumentów zarówno w nowym budownictwie (w Polsce powstaje z roku na rok coraz więcej mieszkań, tak z uwagi na aktywność deweloperów, jak i coraz silniejsze impulsy w zakresie polityki mieszkaniowej prowadzonej przez sektor publiczny), jak i w budownictwie dotychczas już istniejącym. Oznacza to bezpośrednio dwie rzeczy. Po pierwsze, rolety rzymskie bywają często numerem jeden przy wystroju nowobudowanych mieszkań, jako najbardziej efektywnie działające i, co tu dużo mówić, najbardziej atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Po drugie zaś, do rolet rzymskich przekonują się także posiadacze tradycyjnych zasłon, którzy chcą w tym zakresie dokonać odpowiednich zmian wystroju swoich pomieszczeń. Te jednoznacznie pozytywne sygnały rynkowe wymuszają jednak niejako postawienie dodatkowego pytania, określonego zresztą w tytule niniejszego artykułu, czyli tego, jak właściwie dobrać odpowiednie rolety rzymskie?

Sprawa jest sama w sobie poważna o tyle, że decydując się na zakup rolet, powinniśmy wybrać rolety rzymskie na wymiar. Sama specyfika rolet rzymskich polega na tym, że są one montowane albo do ściany lub sufitu albo w formie bezinwazyjnej, to jest: na skrzydło okna. Obie opcje pociągają jednak za sobą konieczność określenia wymiarów rolety rzymskiej, czyli ustalenia pożądanej szerokości i wysokości. Odpowiadając zatem na postawione i wyżej przytoczone pytanie, jak dobrać odpowiednie rolety rzymskie, należy udzielić prostej w zasadzie odpowiedzi, iż kluczem do dobrego zakupu, który cieszył nas będzie jeszcze przez długie lata (bo trzeba przyznać, roleta rzymska to zazwyczaj po prostu solidny sprzęt!) jest z całą pewnością uprzednie ustalenie, jakiej wielkości (szerokości, wysokości) roleta będzie zwyczajnie pasowała do naszych pomieszczeń. Tego typu informacje, w przypadku nowego budownictwa, może nam zazwyczaj udzielić już nawet bezpośrednio deweloper, tym bardziej nie ma absolutnie sensu wstrzymywać się z ich pozyskaniem.

Na koniec warto dodać, że niejeden internetowy sklep z roletami rzymskimi (mający akcesoria do domu) posiada w swojej ofercie specjalny, działający na zasadzie aktualizowania na bieżąco i wizualnego, dość efektownego podglądu w trzech wymiarach konfiguratora rolet rzymskich, za sprawą którego możemy szybko dobrać odpowiednią roletę, uwzględniając zarówno stricte techniczne jej aspekty, jak również chociażby, co jest przecież nie mniej ważne, jej wygląd czy materiał, z którego będzie ona uszyta!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here