zalane ściany

Przypadki chodzą po ludziach, jeśli kiedykolwiek zostałeś zalany przez sąsiadów z góry lub zwyczajnie tobie pękła rura w ścianie, doskonale wiesz z jakimi konsekwencjami przyszło ci się zmierzyć.

Niewątpliwie najbardziej kłopotliwe są szkody wyrządzone w mieszkaniu m.in. mokre ściany i brzydki zapach wilgoci. Wiąże się to z wieloma wydatkami, zanim ubezpieczalnia przyzna odszkodowanie z tytułu zalania. W takim przypadku czas nie jest naszym sprzymierzeńcem, gdyż musimy zacząć działać od razu. Przy zalaniach samo ogrzewanie niekiedy nie wystarcza, szczególnie, gdy za oknami mamy ujemną temperaturę. Należy pamiętać, że mury niestety nie wysychają samoistnie, szczególnie w ujemnych temperaturach. Pytanie więc jak osuszyć zalane ściany?

Jednym ze skutecznych rozwiązań jest użycie osuszacza powietrza. Powinien on zostać dobrany do rozmiaru pokoju, w którym nastąpiło zalanie. Taki osuszacz, pracując kilka godzin w tygodniu przez siedem dni jest w stanie pochłonąć kilkadziesiąt litrów wody. Dzięki użyciu osuszacza zalane ściany w końcu zaczną wysychać. Dla utrwalenia efektu należałoby włączać osuszacz jeszcze co kilka dni. Gdy zadziałamy w porę, osuszacz pomoże nam uniknąć rozwoju grzybów w pomieszczeniu, a ponadto ściany nie ulegną trwałemu zniszczeniu. Warto również wspomnieć, że osuszacz powietrza świetnie sprawdza się w przypadku zalanych ścian w piwnicy czy garażu.

Osuszacz powietrza działa podobnie jak lodówka. W zależności od modelu urządzenia, może on pobierać wilgoć z zalanych ścian i skraplać ją do zbiorniku lub usuwać parę wodną na zewnątrz przez wentylację. Jak osuszyć zalane ściany? Gdy zalanie przytrafiło nam się upalnym latem, możemy najzwyczajniej otworzyć wszystkie okna i czekać aż mury wyschną. Jeżeli zaś zimą, oprócz zastosowania osuszacza, możemy poprosić specjalistyczną firmę o pomoc. W przypadku używania osuszaczy, jako wspomagacze mogą przydać się wentylatory, które powodują powstawanie cyrkulacji powietrza, co przyczynia się do skrócenie czasu osuszania.

Należy również zwrócić uwagę na rodzaj osuszacza, gdyż powinien bezwzględnie posiadać on wbudowany czujnik kontrolujący wilgoć w pomieszczeniu, aby zbyt szybko spadający poziom wilgoci, nie spowodował zniszczeń w drewnianych elementach wyposażenia domu. Pozytywnym dodatkiem jest także osuszacz, który posiada wbudowaną lampę UV. Takie urządzenie zabija jednocześnie zarodniki pleśni, grzybów, co zapobiega ich rozwojowi na ścianach. Jest to najlepszy i skuteczny sposób na zabicie zarazków, a także rozwijających się bakterii.

Więcej: https://www.drytech.pl/wypozyczalnia/wynajem-osuszaczy-powietrza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here