Jakie oświetlenie jest modne w 2020 roku

Oświetlenie jest jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia wnętrza. Pozwala ono zarówno na rozświetlenie pomieszczenia tak, aby jego użytkowanie było w pełni komfortowe, jak również może stanowić dekorację ścian czy sufitu. Wybierając je, warto kierować się własnym gustem, ale także obecnie panującą modą. Co zatem jest trendy w 2020 roku?

Lampy na bazie koła

Koło jest kształtem, który przebojem wszedł na salony w roku 2020. Pojawia się ono zarówno we wzornictwie dotyczącym wystroju wnętrz, jak również w dodatkach osobistych, takich jak biżuteria. Jego popularność niewątpliwie związana jest z jego symboliką, odnoszoną często do nieskończoności, albo czegoś, co nigdy nie przeminie. Jednocześnie, przyciąga ono wzrok swoją idealną prostotą i pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych stylizacji.

Lampy na bazie koła, takie jak okrągła lampa wisząca Gaito, znajdująca się w asortymencie sklepu iBelo, zyskały sobie szczególną popularność w tym sezonie. Mają prostą, a jednocześnie wyrazistą formę, która przyciąga do nich spojrzenia zaraz po wejściu do danego pomieszczenia.

Bez wątpienia tego typu duże lampy idealnie wkomponowują się w przestronne pomieszczenia. Ozdabiają sufit, dzięki czemu przestaje on stanowić ogromną, pustą, białą przestrzeń. Co więcej, umieszczone w nich ozdobne, kuliste żarówki, dopełniają całą stylizację i dodają niezwykłego uroku pomieszczeniu.

Lampy z metalu

Industrialne trendy wciąż królują w tym sezonie. Właśnie w nie wspaniałe wpisują się ozdobne oświetlenia wykonane z metalu. Mosiądz, złoto, miedź, cyna czy inne, charakterystyczne metale, znajdujące się na kaloszach, są jednymi z najchętniej wybieranych. Wspaniałe uzupełniają bowiem każde, nowoczesne wnętrze, nie tylko industrialne. Bez wątpienia jednak z nim zaprezentują się wyjątkowo dobrze.

Ciekawym ich rodzajem są lampy z kloszami z giętej i perforowanej blachy, które również cieszą się znaczącą popularnością. Ich niezwykły, nowoczesny, urbanistyczny design na pewno długo jeszcze będzie w czołówce wybieranych.

Klimatyczne kinkiety

Kolejnym rodzajem chętnie umieszczanego w domach oświetlenia są kinkiety. Zazwyczaj charakteryzują się one delikatnym światłem, może przybierać formę punktową lub obejmować niewielką przestrzeń. Dzięki pozostawieniu pozostałej przestrzeni w zacienieniu, nadają one pokojom tajemniczego, klimatycznego wyglądu.

Również w tej kategorii warto sięgnąć po produkty marki Amplex, które odznaczają się prostą formą i estetyką wykonania. Ich atutem jest nowoczesny design, który łatwo będzie można dopasować do innych rodzajów oświetlenia, na przykład do prostych, wiszących lamp sufitowych. Dzięki takiemu połączeniu całe wnętrze nabierze niezwykłego, innowacyjnego charakteru. Dzięki nim z łatwością będzie też można wyregulować, ile dokładnie światła ma się w nim znaleźć – czy ma być w pełni rozświetlone, czy może ważniejszy jest w nim nastrojowy klimat i półmrok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here