producent mebli do restauracji

Jednym z najważniejszych elementów każdej restauracji są odpowiednie meble. Właściciele lokali gastronomicznych często inwestują jak najwięcej w sprzęt kuchenny, a do wystroju podchodzą bardziej lekceważąco. Jest to jednak poważny błąd, ponieważ klienci unikają miejsc niezachęcających do wejścia.

Każdy producent mebli do restauracji oferuje różną jakość i walory estetyczne. Dobrym pomysłem jest zamówienie całego zestawu mebli z jednej firmy, żeby uniknąć niespójności w wystroju wnętrza. Warto zapoznać się z ofertą lokalnych producentów lub zorientować się, czy bardziej opłacalny nie będzie dowóz mebli z innego miasta, za cenę wyższej jakości lub idealnego dopasowania do projektu wystroju wnętrza.

Podstawowymi elementami wyposażenia restauracji są stoły i krzesła. Warto zwrócić uwagę na ich ciężar, ponieważ bardzo masywne meble będą sprawiać trudności w przypadku konieczności połączenia stołów lub zmiany ich ustawienia. Zbyt lekkie meble jednak są jeszcze mniej praktyczne. Mogą być niestabilne, co znacznie utrudnia ich użytkowanie. Krzesła są bardzo ważnym meblem restauracyjnym, ponieważ bezpośrednio wpływają na komfort gości. Bardzo popularne są siedziska tapicerowane, trzeba jednak dbać o utrzymanie ich w czystości.

Wielu restauratorów, zwłaszcza początkujących, musi liczyć się z kwestiami finansowymi. Często bardzo atrakcyjne wizualnie meble są kosztowne, a nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na taki zakup. Zawsze można poszukać tańszych odpowiedników, które nie będą ustępować jakością i designem droższym produktom. Łatwo znaleźć krzesła tańsze niż krzesła Fameg, wystarczy zapoznać się z ofertą wielu producentów i znaleźć najbardziej ekonomiczną z nich.

fameg

W pomieszczeniach zamkniętych lub dobrze zadaszonych, można zdecydować się na wrażliwe na warunki atmosferyczne meble np. z drewna lub rattanu. Bardziej odporne będą stoły i krzesła z materiałów sztucznych, takich jak aluminium lub technorattan. Trzeba koniecznie pamiętać o konsekwencji w wyborze materiałów i wzorów, aby nie zaniedbać aspektów estetycznych.

W wielu lokalach niezbędne są także krzesła barowe do restauracji. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wysokość krzesła. Na ich zakup można decydować się dopiero, kiedy wybrany został już bar. Łatwiej jest dopasować krzesła do baru, niż na odwrót. W razie niestandardowych wymiarów, można zawsze zdecydować się na zakup krzeseł barowych, wykonywanych na wymiar. Zwykle stołek barowy powinien być ok. 20 cm niższy od powierzchni baru.Do ich produkcji najczęściej używa się drewna lub stali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here