Meble ogrodowe

Meble ogrodowe na stałe zadomowiły się w polskich ogrodach – zarówno tych przydomowych, jak i na działkach podmiejskich lub przy domkach wczasowych. Meble w ogrodzie odpowiadają na potrzeby osób najczęściej z nich korzystających – służą do urządzania posiłków na świeżym powietrzu, można na nich wypoczywać i relaksować się, a także przyjmować gości i odbywać spotkania towarzyskie. By meble w ogrodzie pasowały do twojego stylu życia i zamierzonych sposobów wypoczywania, warto dobierać je po dokładnym namyśle. Poniżej dokonujemy przeglądu mebli ogrodowych, wśród których mogą znaleźć się modele pasujące do twoich planów aranżacyjnych.

Krzesła i blaty w ogrodzie – czyli jak urządzić jadalnię „pod chmurką”

Możliwość spożywania posiłków w ogrodzie to jeden z najczęściej wymienianych powodów zakupu mebli ogrodowych. Osoby kierujący się takimi motywacjami najczęściej sięgają po specjalne stoły ogrodowe oraz dedykowane do nich krzesła. W konstrukcji tych mebli kluczową sprawą jest nie tylko ich rozmiar – który może odpowiadać rozmiarom mebli używanych wewnątrz domu – ale sposób ich wykonania i użyte w tym celu materiały.

Warto wybierać modele wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci, opadów atmosferycznych, słońca, wysokich i niskich temperatur. Wbrew pozorom, choć jest to bardzo szeroki wachlarz zagrożeń, z łatwością znajdziesz meble wykonane pod kątem ich oddziaływania. Do materiałów chętnie wybieranych należy impregnowane drewno, które jest niezwykle wytrzymałe, solidne i stabilne. Stoły drewniane doskonale też pasują do aranżacji tarasowych oraz do zielonego otoczenia ogrodu.

Popularnym materiałem jest także rattan oraz będący jego „krewnym” technorattan. Szczególnie ten ostatni zyskuje na popularności. Jest to materiał sztuczny wysoce odporny na oddziaływania pogodowe, niskie i wysokie temperatury, wiatr. Technorattan jest ponadto materiałem łatwym w konserwacji i czyszczeniu, odpornym na oddziaływania fizyczne oraz lekkim. Ta ostatnia cecha stanowi duże uproszczenie na czas transportu.

Łóżka ogrodowe i nie tylko – czyli o mniej konwencjonalnych pomysłach na meble do ogrodu

Wiele osób stawia na mniej konwencjonalne meble ogrodowe – hamaki, huśtawki, siedziska podwieszane. Są to rozwiązania chętnie wybierane przez osoby preferujące spędzanie czasu wolnego w ogrodzie. Czytanie książki, słuchanie muzyki, wykonywanie robótek domowych – przebiega o wiele przyjemniej, gdy możesz zająć się tym na bujanym siedzisko na świeżym powietrzu.

Łóżko ogrodowe to kategoria mebli szczególnie warta podkreślenia. Wiele osób nie widzi sensu stawiania łóżka w ogrodzie. Najczęściej, są to osoby niezdające sobie sprawy z istnienia łóżek dedykowanych do takiego właśnie użytku.

Łóżka ogrodowe są wykonane z plecionego technorattanu i posiadają lekko zaokrągloną kształt oraz daszek. Dzięki temu nadają się zarówno do „aktywnego leniuchowania” w pościeli, jak i do ucinania krótszych lub dłuższych drzemek po południu. Warto wybierać zwłaszcza modele łóżek segmentowe, złożone z kilku elementów, które można wspólnie łączyć lub rozdzielać, tworząc posłanie odpowiadające na twoje potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here