Meble przyjazne środowisku

Szukasz ciekawego pomysłu na umeblowanie swojego mieszkania? Do tego celu możesz wykorzystać bardzo popularny i tani budulec – palety.
Brzmi ciekawie? Nowoczesny wystrój zyskujący coraz większe zainteresowanie opiera się na prostocie, minimalizmie i użyciu pracy własnych rąk w procesie tworzenia czegoś unikalnego.
Skoro to wszystko brzmi tak dobrze, zastanawiasz się pewnie jak zrobić meble z palet tak aby były zarówno praktyczne i dodawały uroku pomieszczeniom. Reguł jest wiele. Dużo osób decyduje się na zakupienie gotowych mebli jest to jednak mało ekonomiczne i przyznajmy, że trochę zbyt proste. Chcesz aby Twoje meble były wyjątkowe i nie nadwyrężyły mocno Twojej kieszeni? Jesteś więc w idealnym miejscu. Rozejrzyjmy się w koło i zastanówmy do jakich celów Ty możesz zastosować palety w swoim domu i w jaki sposób właściwie zabrać się do pracy!
Cena jednej palety w internecie waha się mniej więcej od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych. Poluj na okazję. Im taniej uda Ci się kupić ten prosty budulec tym ogólny koszt produkcji Twoich unikatowych mebli będzie bardziej satysfakcjonujący. Zanim jednak zabierzesz się za kolekcjonowanie palet w swoim przedpokoju usiądź z kartką i rozplanuj jakie meble chcesz stworzyć oraz co będzie Ci do tego potrzebne. Jeżeli marzy Ci się Twoja własna ekologiczna kanapa do zbudowania podstawy będziesz potrzebować średnio czterech palet. Do zrobienia oparcia wykorzystamy od jednej do dwóch palet w zależności od tego jaką chcemy uzyskać wysokość. Możesz też zrezygnować z jego budowania umieszczając kanapę pod ścianą i obkładając ją podłużnymi poduszkami które świetnie zastąpią nam oparcie. Jeżeli długa, obszerna kanapa nie jest Ci potrzebna ilość palet możemy ograniczyć do dwóch ustawionych spodami do siebie i zbitych gwoźdźmi. Umieszczając na nich na przykład miękki materac uzyskamy małą i wygodną sofę która idealnie sprawdzi się jako miejsce do czytania i relaksu.
Pomysłów na to jak zrobić meble z palet możemy w internecie znaleźć naprawdę nieskończenie wiele. nie ograniczajmy się wiec do jednego mebla. Puśćmy wodzę fantazji i pozwólmy aby nasza własna wyobraźnia poniosła nas wysoko.
Od dawna marzysz o pasującym do siebie zestawie mebli salonowych? Nic prostszego! Skoro już zbudowaliśmy wygodną i przyjazną środowisku kanapę weźmy się za budowanie kolejnego mebla. Fotel w którym z przyjemnością będziesz spędzać długie filmowe wieczory również możesz z łatwością zbudować używając do tego palet. Do konstrukcji najprostszego małego fotela wystarczy nam jedna odpowiednio poprzycinana paleta. Możesz też do budowy wykorzystać inne materiały które wpadną Ci w ręce takie jak deski czy liny. Jeżeli lubisz majsterkować i nie męczy Cię mierzenie i dopasowywanie do siebie kilku różnych elementów możesz zbudować fotel troszkę bardziej skomplikowany, ale jednocześnie dużo wygodniejszy. Po zbiciu solidnej postawy domontuj wycięty z kawałka palety podnóżek, zagłówek albo mała półeczkę na której z przyjemnością postawisz kawę i talerzyk ciastek zasiadając do ulubionej lektury lub seansu. Możliwości są nieograniczone. Odnajdź w sobie duch małego majsterkowicza i stwórz dzieło godne mistrza. Inspiracji na konstruowane w ten sposób meble znajdziesz na przykład w internecie. Nabierz inspiracji i radośnie zabierz się do pracy.
Skoro zbudowaliśmy już dwa praktyczne i ładne meble do siedzenia. przydałby nam się stół który dumnie stanie po środku salonu. Pamiętaj, żeby pracując z paletami zaopatrzyć się w spora ilość papieru ściernego. Staranne wypolerowanie palet uchroni zarówno Ciebie jak i innych domowników przed wbiciem sobie w palec bolesnej drzazgi.
Stół możesz zbudować zależnie od swoich potrzeb – duży albo malutki. Im większy mebel chcesz mieć tym więcej palet musisz kupić. Pamiętajmy jednak, że zbudowane przez Ciebie meble będą cieszyć Twoje oko latami nie bójmy się więc troszkę więcej zainwestować.
Najpopularniejszy i jednocześnie najprostszy projekt stolika na jaki natrafisz w internecie składa się z dwóch złożonych ze sobą palet. Jeżeli chcesz aby Twój mebel był bardziej mobilny możesz umieścić go na kółeczkach dzięki czemu z łatwością będziesz przesuwać go w dowolne miejsca w swoim salonie. Jeżeli masz dużą rodzinę lub często przyjmujesz gości, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie powiększenie projektu o jedną lub dwie palety. Możesz też przy użyciu równo przyciętych desek podnieść swój stół do wysokości która będzie Ci najbardziej odpowiadać
Tym sposobem udało na się stworzyć całkiem zgrabny komplet ekologicznych mebli. Aby nadać mu jednak jeszcze ładniejszego wyglądu wybierzmy farbę która dobrze skomponuje się z kolorem naszych ścian i zabierzmy za malowanie mebli. Pamiętaj aby przedtem dobrze zabezpieczyć podłogę aby jej nie zniszczyć. W zależności od tego jakie barwy królują na Twoich ścianach możesz nadać swoim meblom innego wyrazu. Jeśli Twój salon pokrywają ciemne,mocne kolory pomaluj swoje meble na biało. Jany kolor rozświetli wnętrze i doda mu delikatnego uroku. Ciemne meble dopasują się idealnie do ścian w kolorach beżu czy jasnej kawy. Jeżeli wolisz w swoim życiu odrobinę szaleństwa postaw na żywe kolory które idealnie będą wyglądać na Twoich unikatowych meblach. Jaskrawa zieleń, żółć albo róż sprawią, że każdy kto odwiedzi Twoje mieszkanie zapamięta je na długo. Do tych ekologicznych mebli idealnie będą pasować elementy takie jak na przykład stołeczki zrobione z opon czy szafki zmontowane ze skrzynek. Także duża ilość zieleni idealnie wpasuje się w ten klimat. Wybierz się na poszukiwanie roślin, które ożywią Twoje wnętrze i codziennie będą dbały o Twój dobry nastrój. Pamiętaj też, że diabeł tkwi w szczegółach. Udekoruj swoje mieszkanie ozdobami które sprawią Ci radość. Masz dziecko które bardzo lubi rysować? Zbij własnoręcznie ramkę z drewnianych deseczek i zawieś jedno z jego dzieł na ścianie w salonie lub przedpokoju. Materiałów których możesz użyć nie nadwyrężając swojej kieszeni jest bardzo wiele. Wystarczy tylko zaprząc do pracy swoją kreatywność i wyobraźnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here