Nowoczesny salon - jak urządzić?

Salon jest w każdym domu miejscem szczególnym, w którym można spędzić czas wolny z całą rodziną lub do którego można zaprosić znajomych na lampkę wina. Właśnie dlatego tak wiele osób przykłada szczególną uwagę do jego aranżacji. W obecnych czasach bardzo popularny stał się styl nowoczesny. Czym się wyróżnia?

Styl nowoczesny przede wszystkim charakteryzuje się prostotą, minimalizmem, ale też funkcjonalnością. Salon powinien dzielić się na dwie strefy, zabawy i relaksu. To w nim w końcu spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Dlatego aby móc wykonywać wszelkie czynności komfortowo, musimy zadbać o detale.

Jakie kolory sprawdzą się w nowoczesnym salonie?

Najbardziej optymalnym wyborem koloru do salonu nowoczesnego będzie biel. Jest to barwa elegancka, która jest w stanie optycznie powiększyć nasze pomieszczenie. Nowoczesne salony bardzo często nawiązują w jakimś stopniu do salonów w stylu skandynawskim. Głównie wynika to z tego, że kolory w obu stylach są utrzymane w podobnym klimacie. Jednak poprzez zastosowanie nowoczesnego stylu mamy możliwość dodania ciemnych kolorów w salonie, nie musimy się ograniczać. Jednak warto zachować umiar, ponieważ nowoczesny salon powinien być stonowany. W innym wypadku nie będzie elegancki.

Jakie meble pasują do nowoczesnego salonu?

Podczas wybierania mebli i dodatków do salonu nowoczesnego, należy pamiętać, że nowoczesność to prostota. Dlatego nie musimy szukać wyjątkowych, ciekawych mebli. Wystarczą minimalistyczne, które są pozbawione zdobień. To na co należy również zwrócić uwagę to jakość materiału, z którego są wykonane.

Salon to pomieszczenie, z którego korzystamy na codzień. Większość osób uwielbia się w nim relaksować, jednak żeby było to możliwe, należy wyposażyć się w wygodna kanapę. W końcu nie ma nic gorszego niż czytanie książki lub oglądanie filmów na twardej, nieprzyjemnej kanapie.

W mieszkaniu inspirowanym stylem skandynawskim zazwyczaj dominują proste, drewniane komody, stoły i szafki czy też drewniane lub bambusowe żaluzje. Można także dodać szklane elementy, które zapewnią wrażenie przestronności oraz nowoczesny efekt. Lite drewno sosnowe w białym kolorze i „miękkie” kształty to z kolei ciekawa alternatywa dla fanów wnętrz z odrobiną romantyczności i wiejskiego charakteru.

Jakie oświetlenie będzie najlepsze do salonu?

Każdy salon powinien być odpowiednio oświetlony. Na szczęście w obecnych czasach nie powinno to stanowić problemu, ponieważ wybór tego typu produktów jest ogromny. W każdym nowoczesnym salonie powinna znaleźć się modna lampa stojąca. Jeżeli uważamy, że da nam za mało światła, a wolimy bardziej tradycyjne rozwiązania, możemy zdecydować się na lampy naścienne lub sufitowe. W przypadku urządzania salonu w takim stylu, śmiało możemy pozwolić sobie na fantazyjne kształty oświetlenia.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-urzadzic-nowoczesny-salon/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here