...
UWAGA! Ta strona jest na sprzedaż - cena 4 700 zł - kontakt: developersi@developersi.pl

Bezpłatne ogłoszenia nieruchomości Ilość ogłoszeń: 3744
Dodaj nieruchomość

Sprzedam pensjonat w Świnoujściu

Kontakt Telefon kontaktowy z ogłoszeniodawcą 601 055 885

Województwo:
Powiat:
Miejscowość:
Dzielnica:
zachodniopomorskie
Świnoujście
Świnoujście
Cena2 990 000 zł
Cena za m25436 zł
Powierzchnia550 m2
Nieruchomośćinne (np.: stacja paliw, pokój)
Rynekwtórny (używane)
Transakcjasprzedam
GarażNIE

Opis

Nieruchomość Pensjonat ELEN znajduje się w Świnoujściu w województwie zachodniopomorskim, przy ulicy Paderewskiego 1.
Położona jest w centrum miasta, u zbiegu ulic Paderewskiego i Wyszyńskiego, w części bezpośrednio sąsiadującej z rozległym Parkiem Zdrojowym, przy ulicy prowadzącej do promenady i plaży, dokąd można dojść spacerem w pięć minut. Okolica jest spokojna, o niskiej zabudowie, którą stanowią niskie kamienice, niewielkie domy mieszkalne, domy wczasowe i pensjonaty.

Nieruchomość składa się z dwóch budynków. Budynek główny pensjonatu, dwupiętrowy, o charakterze przedwojennej willi, został wzniesiony na początku XX wieku przez budowniczych niemieckich. Początkowo przeznaczony był na siedzibę mieszkalną, po II wojnie światowej mieścił się w nim dom wczasowy. Szczegóły jego przedwojennej historii nie są znane obecnym właścicielom, można je odszukać w Archiwum w Szczecinie. Mimo że budynek jest zadbany i czysty, wymaga gruntownej renowacji, wymiany instalacji, odnowy elewacji. Może się w nim mieścić pensjonat, siedziba firmy, szkoła, punkt usługowy. Ciekawym pomysłem może być również stworzenie obszernej rezydencji prywatnej. W pensjonacie zachowane są oryginalne drzwi i klatki schodowe oraz niektóre elementy stolarki okiennej, z których na szczególną uwagę zasługują ogromne okna w dwóch pokojach na I i II piętrze. Wyjątkowo piękne są kute balustrady balkonu, z którego rozciąga się widok na Park Zdrojowy.

Budynek główny ma powierzchnię 430m2, usytuowany jest na ogrodzonej działce o powierzchni 890m2. Do nieruchomości przynależy również budynek pomocniczy o powierzchni 120m2, gdzie na parterze jest usytuowana niewielka kawiarnia z miniogródkiem i wyjściem bezpośrednio na ulicę, oraz pomieszczenia gospodarcze, zaś na piętrze znajdują się pokoje pensjonatu. Powierzchnie niezabudowaną pomiędzy dwoma budynkami zajmuje utwardzany, zamykany parking oraz rozległy trawnik z krzewami. Budynek pomocniczy sąsiaduje bezpośrednio z domem wczasowym. Nieruchomość nie posiada zaplecza kuchennego ani jadalni.

W budynku głównym mieści się 17 pokoi o różnej wielkości i standardzie. Wszystkie 4 pokoje na parterze posiadają własne łazienki i toalety, na pierwszym i drugim piętrze do toalet i łazienek wchodzi się z korytarza. Oba budynki są ogrzewane gazem z sieci miejskiej, wyposażone w instalacje wodno-kanalizacyjną, elektryczną z siłą, przeciwpożarową oraz podłączone do Internetu. Budynek główny posiada piwnicę i nieużytkowe poddasze.

Doskonała lokalizacja w spokojnym centrum, blisko plaży i portu, wyjątkowy klimat, a także stylowa architektura przedwojennej willi to największe atuty tej nieruchomości. Należy wspomnieć o łatwym dostepie do sklepów, usług, placów zabaw, przychodni, aptek, szpitala, placówek edukacyjnych oraz doskonałej komunikacji z innymi dzielnicami miasta.
Warto również wspomnieć, że w budynku mieści się pensjonat działający nieprzerwanie od wielu lat, tak więc nieruchomość jest zadbana i nie uległa degradacji. Posiada jednego właściciela, ma uregulowany stan prawny – potwierdzony wpisem do księgi wieczystej.

Zdjęcia: http://imgur.com/a/KZTMT

Numer telefonu do właścicielki - 601 055 885 Helena Ramz
Numer telefonu do pensjonatu 91 321 36 33
Cena 2 990 000 do negocjacjiIlość odsłon: 1747   |   Data dodania: 2012-12-09

Sprzedam pensjonat w Świnoujściu