Szyby dźwiękochłonne, kiedy znajdują zastosowanie?

0
1160

Ach, w końcu zakończył się kolejny ciężki tydzień pracy lub nauki i można powrócić do domu, w którym czeka na nas ulubiona książka, serial telewizyjny, a przede wszystkim – możliwość całkowitego odcięcia się od świata zewnętrznego…niestety jednak czasem okazuje się, że tego ostatniego elementu relaksu idealnego z trudem szukać w naszym domu.

Może się bowiem okazać, że na przestrzeni ostatnich dni rozpoczął się remont drogi w niedalekim otoczeniu naszej przestrzeni mieszkalnej, a za naszym płotem non stop przemieszczają się kolejne ciężarówki i koparki. Możliwe też, że dzieci naszych sąsiadów są obecnie w fazie gwałtownego rozwoju i trudno im usiedzieć w jednym miejscu – wolą zamiast tego biegać radośnie po podwórku, grać w piłkę, czy bawić się ze znajomymi. Jak doskonale wiadomo – z całym światem batalii nie wygramy, możemy jednak ograniczyć negatywny wpływ nadmiaru hałasu na nasz komfort. Wystarczy, że wyposażymy się w okna, w których zainstalowane zostały zaawansowane technologicznie szyby dźwiękochłonne!

Jest to rozwiązanie proste, acz genialne w swojej prostocie. Ta niewielka zmiana sprawi bowiem, że we wnętrzu naszego domu lub biura zacznie panować przyjemna cisza…i to nawet w sytuacji, gdy mieszkamy niedaleko ruchliwej ulicy, lotniska, czy obiektu, w którym regularnie organizowane są generujące duże ilości decybeli imprezy masowe. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w produkcie szkła z powłoką niskoemisyjną i folii dźwiękochłonnej, które to następnie umieszczane są w aluminiowej ramie o rozmiarach idealnie dopasowanych do otworu, w którym ma się znaleźć rzeczony element wykończeniowy.

Pomimo faktu, iż instalacja okna dźwiękochłonnego nie należy do najbardziej skomplikowanych, to zalecamy, aby zadanie to powierzyć specjalistom z wieloletnim doświadczeniem w branży, bowiem będzie to gwarancją, że po zakończeniu montażu nie zidentyfikujemy jakichkolwiek szczelin, którymi do wnętrza obiektu docierać mogłyby nie tylko hałasy ale i chłodne powietrze. Eksperci doradzą także jak dbać o nabyty produkt, by służył on nam możliwie jak najdłużej bez konieczności renowacji czy wymiany.

Szyby wykonane w tak zwanej technologii float nie tylko gwarantują, że do wnętrza domu, biura lub budynku użyteczności publicznej nie będą przenikały niepożądane dźwięki otoczenia. Są one również doskonale dopasowane do ramy i uszczelnione, dzięki czemu gwarantują ponadprzeciętnie korzystną izolację termiczną. Oznacza to, że nawet w zimne dni, kiedy mróz malować będzie na zewnętrznej części szyb piękne wzory, ujemna temperatura nie będzie przenikała do budynku, a także – że obiektu nie będzie opuszczało różnorakimi szczelinami rozgrzane dzięki zastosowaniu grzejników i piecyków powietrze. Jeżeli więc dysponujemy wolnymi środkami, które jesteśmy w stanie przeznaczyć na zwiększenie komfortu panującego w naszym domu lub miejscu pracy, warto rozważyć podniesienie…komfortu akustycznego właśnie! Z całą pewnością sam obiekt stanie się przyjaźniejszy nie tylko dla nas, ale również dla pozostałych domowników lub pracowników, którzy w końcu będą mogli zaznać tak upragnionej ciszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here