Wskazówki dotyczące łączenia poduszek z dekoracyjnymi poszewkami

Poduszka dekoracyjna to coś więcej niż dodatkowa poduszka w domu. Może natychmiast rozjaśnić nieciekawą przestrzeń  i pomóc połączyć przestrzeń. Oprócz dodania miękkiej tekstury do pokoju  kolorowa poduszka lub ze wzorem może w magiczny sposób zmienić wygląd kanapy, lub łóżka. Poszewki dekoracyjne – https://www.indelo.pl/poszewki-dekoracyjne-cat-85 – na poduszki są  najprostszym sposobem na zmianę przestrzeni. Pomagają przenieść dom z jednej pory roku na drugą, dodać nowe trendy lub wprowadzić świąteczny nastrój do naszego mieszkania. Dodatkowo zmieniając tylko poszewkę, a nie całą poduszkę oszczędzamy wydatki.

Pojedyncza poduszka z dekoracyjną poszewką może wiele zmienić! Który jednak wybrać? Poniższe wskazówki pomogą w wyborze odpowiedniej.

Jak łączyć poszewki na poduszki?

1. Wybór palety kolorów.

Zacznijmy od wyboru poszewki w kolorze akcentu, który wybraliśmy dla naszego pokoju, ponieważ pomoże to zachować spójność wszystkiego. Następnie dodajemy maksymalnie 2 kolory, które dobrze współgrają z tym głównym. Nie należy mieszać więcej niż 3 kolorów, gdyż to wprowadza chaos we wnętrzu. Jeśli potrzebujemy dużej liczby poduszek ozdobnych, z wybranej palety kolorów możemy mieszać różne odcienie.

2. Różnorodność

Kluczem do świetnego wystroju jest mieszanie i łączenie. Dodanie tylko jednego kontrastowego koloru lub wzoru  sprawi, że będzie on bardzo przyciągać uwagę. Dodanie kilku różnych poduszek będzie akcentem, który nie przytłacza sofy lub łóżka.

Starajmy się ograniczyć powtórzenia takich samych poduszek. Jeśli dodajemy 4 poduszki niech tylko dwie będą takie same.

3. Wybierajmy wzory

Mieszanie  wzorów z gładkimi poszewkami, dodaje dobry efekt wizualny.  Jeśli miksujesz dwa wzory, warto połączyć duże i małe lub mocne wyraziste wzory z delikatniejszymi.  Przykładowo klasyczna poduszka w paski nadaje teksturom i wymiarom przestrzeń. Jeśli chcemy uzyskać nowoczesny wygląd, skomponujmy beżowe i szare poduszki z czymś nieco bardziej kolorowym, takim jak ta niebieski czy turkusowy.

W przypadku motywów roślinnych praktycznie każdy wzór pasuje do siebie. Trzy poduszki w różnych wzorach kwiatowych będą doskonale wyglądać.

4. Faktura materiału

Faktura pozwala na dodanie jednolitego koloru poszewki dekoracyjnej, jednocześnie czyniąc go wyjątkowym. Faktura dodaje dużo głębi, więc dodajmy ich kilka! Na przykład aksamitna poduszka w jednym kolorze świetnie będzie wyglądać na każdej kanapie.  Pluszowa tkanina dodaje elegancji i jest idealnym sposobem na przytulny pokój w miesiącach jesiennych i zimowych.

5. Dodajmy odrobinę szczegółów

Jeśli wybierasz proste wzory i jednolite kolory, pamiętajmy o zróżnicowaniu tekstur. Trzy bawełniane poduszki nie robią nic specjalnego dla pokoju. Mieszaj bawełnę, len, wełnę, grubą dzianinę, aksamit, frędzle, perełki, sznurki itp., Aby uzyskać wygląd bezpieczny i ponadczasowy, ale wciąż głęboki i interesujący.

To są ogólne wskazówki, które mogą Ci pomóc, w łączeniu poduszek z dekoracyjnymi poszewkami. Szukaj kolorów i wzorów pasujących do Twojego stylu i przestrzeni na sklepie indelo.pl – https://www.indelo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here