Wymarzony pokój córeczki

Małe dziewczynki, są oczkiem w głowie swoich rodziców. Są słodkie i urocze i rodzice chcą dla nich jak najlepiej. Bardzo ważnym miejscem w domu dla dziewczynki, jest jej własny, wymarzony pokój. Jak to zwykle bywa małe dziewczynki chcą się czuć jak księżniczki, dlatego pokój powinien odzwierciedlać ich zainteresowania i upodobania.
Kolorystyka pokoju dziecięcego
Stereotypem jest, że małe dziewczynki uwielbiają kolor różowy. I tak też bardzo często bywa. Nic więc dziwnego, że większość rodziców urządzających pokój dla córki, stawia właśnie na ten kolor. Różowe mogą być ściany, meble, łóżko, dodatki i elementy wystroju. Róż może występować w różnych odcieniach, może to być słodki, pudrowy róż, albo też mocny kolor amarantowy czy kolor fuksji. Ważne by różne odcienie różu dobrze ze sobą współgrały i nie gryzły się za bardzo. Innym popularnym kolorem w jakim często wykonuje się pokój dla dziewczynki, jest kolor fioletowy. Jest on zbliżony do różowego, a jednak bardziej spokojny. Fiolet pięknie współgra z innymi kolorami, na przykład z bielą czy szarościami. Takie kolory na pewno docenią nieco starsze dziewczynki. Zaś całkiem małe dziewczynki, głównie chcą mieć kolorowy pokój. Dlatego rodzice tworzą im barwne i różnokolorowe pokoje, gdzie każdy mebel ma inny kolor, na ścianach pojawiają się fototapety a na meblach jest mnóstwo kolorowych naklejek. Taki kolorowy pokój poprawi nastrój każdemu dziecku i zapewni mu mnóstwo radości.
Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego?
Bardzo istotną kwestią są też meble dla dziewczynki, które posłużą jej przez wiele lat. Wiele zależy od wieku dziewczynki, im jest starsza, tym większe ma potrzeby. W pokoju dziewczęcym nie może zabraknąć dużej i przestronnej szafy na ubrania i komody na bieliznę dziewczęcą. Zwykle dziewczynki mają bardzo dużo sukienek i spódniczek, w szafie musi się więc znaleźć specjalny drążek do wieszania eleganckich kreacji. Warto też postarać się o małą szafkę na buty, bo małe dziewczynki zwykle mają ich bardzo dużo. Komoda powinna mieć wysuwane szuflady, które ułatwią segregację poszczególnych sztuk bielizny i dodatków do strojów. Kolejnym bardzo ważnym meblem do pokoju dziewczęcego jest biurko. Nawet jeśli dziewczynka nie chodzi jeszcze do szkoły, to przyda się jej wygodna powierzchnia do malowania i bawienia się. Trzeba jednak pamiętać o tym, że biurko musi być dopasowane wysokościowo do wieku i wielkości dziewczynki, tak by wygodnie się jej z niego korzystało. Biurko powinno zawierać wiele przydatnych szuflad i zamykanych półek, gdzie dziecko będzie mogło pochować swoje akcesoria do rysowania i nie tylko. Następnym niezbędnym w pokoju dziecięcym meblem, jest łóżko. Powinno to być oczywiście łóżko dla prawdziwej księżniczki, z motywem bajkowym i najlepiej w kolorze różowym. Z pewnością każda dziewczynka będzie zadowolona śpiąc w takim łóżku. Można się zdecydować na klasyczne łóżko, na łóżko, które można rozciągać, tak zwane łóżko rosnące wraz z dzieckiem, a także na łóżko piętrowe, gdzie na górze jest miejsce do spania a na dole można wstawić biurko czy inny mebel. Tego typu łóżka są teraz bardzo popularne, bo oszczędzają wiele miejsca w pokoju. Poza tym dla dziecka to ogromna uciecha móc spać wysoko pod samym sufitem, a jeśli do łóżka dołożona jest na przykład zjeżdżalnia, wtedy dziecko ma jeszcze większą uciechę z jego korzystania. Jak widać łóżka dla dzieci są bardzo różnorodne, wystarczy więc wybrać takie łóżko dla swojej pociechy, które będzie dopasowane do jego wieku, bezpieczne dla niego w czasie snu i nie tylko, a także takie, które będzie się ładnie prezentować. Łóżko powinno też być stylistycznie dopasowane do reszty mebli w pokoju dziecięcym, a także kolorystycznie.
Wiele dziewczynek chce być jak ich mamusie, dlatego marzą też o własnych toaletkach. Jeśli dziewczynka jest jeszcze bardzo malutka, można kupić dla niej małą, plastikową toaletkę, która będzie wydawać różne dźwięki i będzie niejako zabawką dla malucha. Ale jeśli dziewczynka ma już kilka lat, to na pewno ucieszy się z prawdziwej toaletki, wykonanej z dobrej jakości drewna, oczywiście pomalowanej na jej ulubiony kolor. Taka toaletka musi mieć odpowiednie oświetlenie i oczywiście duże lustro, gdzie mała pięknotka będzie mogła się do woli przeglądać. Toaletka musi mieć oczywiście półeczki na dziecięce kosmetyki, a także wygodne krzesełko, bezpieczne dla dziecka.
Pokój małej dziewczynki, jest bardzo specyficznym miejscem w domu. Pokój te odzwierciedla to jaka dziewczynka jest, jaki ma charakter i co lubi. Warto spełniać marzenia swojego dziecka, aranżując mu pokój w taki sposób, by było ono bardzo szczęśliwe. Dziecko musi lubić spędzać czas w swoim pokoiku i musi czuć się w nim bezpiecznie. Otoczone ulubionymi kolorami, zabawkami i praktycznymi ale i efektownymi meblami, będzie dorastać w szczęściu i radości.
Urządzając pokój dla dziecka, warto też pamiętać o tym, że na tym nie można oszczędzać. Trzeba stawiać na najlepszej jakości produkty, tak by meble były trwałe i solidnie wykonane i by posłużyły dziecku przez wiele lat. Meble kupione w tanim sklepie, szybko się zniszczą i rozpadną a to może zagrozić bezpieczeństwu dziecka. Dlatego warto poszukać sprawdzonych producentów mebli, których inni zadowoleni rodzice polecają i to właśnie u nich zamówić cały komplet mebli do pokoju swojej córki. Dzięki temu będzie się miało pewność, że zapewnia się dziecku to co dla niego najlepsze. Ceny takich mebli nie grają roli, ważne by były solidne i praktyczne, ale też muszą się podobać dziecku.
Mówi się, że dzieci nie mają wielkich potrzeb, ale to nie prawda. Fakt, że łatwo można je uszczęśliwić, ale trzeba też zadbać o ich najdrobniejsze potrzeby. Jeśli dziewczynka jest małą księżniczką, uwielbia przebierać się za królewny, na pewno doceni pokój różowy, z elementami dekoracyjnymi z bajek i animacji dla dzieci. Warto więc się nie co natrudzić i poszukać do pokoju dziecięcego, ciekawych elementów dekoracyjnych, naklejek na meble, wspaniałych zabawek a wszystko po to, by uszczęśliwić swoje dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here