Aranżacja małej przestrzeni – podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Dla niektórych osób małe pokoje stanowią duży problem, a ich udekorowanie jeszcze większy. Nie musi to jednak stanowić wyzwania- wystarczy trochę kreatywności właścicieli. Kiedy mamy do dyspozycji kilka metrów kwadratowych, każdy centymetr przestrzeni będzie na wagę złota. Warto poznać kilka trików, aby w rezultacie uzyskać przytulny pokój, do którego będziemy chcieli wracać!

Postaw na jasne kolory

Jasne kolory wizualnie poszerzają ściany oraz stwarzają wrażenie, że sufit staje się wyższy, niż jest to w rzeczywistości. Jeśli chcemy uzyskać taki efekt, najlepszy będzie biały kolor. Jest on neutralny i wpuszcza więcej światła do środka, przez co pokój staje się dużo jaśniejszy. Można także wykorzystać w pokoju białe meble, zasłony, czy też inne dodatki. Biel, ecru, delikatne odcienie różu, błękitu czy szarości to także znakomicie sprawdzające się kolory, jeśli nie chcemy postawić tylko i wyłącznie na czystą biel. Najlepsze pomysły na aranżacje małej przestrzeni znajdziesz na www.agatameble.pl lub w sklepie stacjonarnym Salony Agata.

Świetnie sprawdzą się lustra

Lustro jest bardzo ciekawym akcentem w dekorowaniu małych pomieszczeń. Nie tylko powiększa i doświetla mały pokój, ale również świetnie wygląda. W ofercie Salonów Agata znajdziemy lustra w przeróżnych kształtach, rozmiarach, obramowaniach drewnianych bądź metalowych. Wszystko po to, aby optycznie powiększyć naszą małą przestrzeń.

Wielofunkcyjne meble i dodatki w niewielkich pokojach

Meble w małym pokoju muszą był w pełni funkcjonalne. Należy wybierać meble, które posiadają kilka funkcji. Pozwoli to na zaoszczędzenie cennej przestrzeni. Znaczenie mają także rozmiary mebli – musimy wybierać takie, które nie zajmą zbyt wiele miejsca na podłodze, a będą na przykład wysokie pod sam sufit.

Mały pokój – jakie oświetlenie wybrać ?

Powinniśmy zapomnieć o dużych, zwisających nisko lampach. Dobrze sprawdzą się tutaj sufitowe oprawy ledowe lub lampa na prostej nóżce. Dużą uwagę należy przykuć do oświetlenia naturalnie wpływającego przez okna. Aby światła było jak najwięcej, warto zrezygnować z zasłon na rzecz jednej firany, lekkiej zasłony lub rolety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here