Biuro nieruchomości w Beskidach

Każdy, kto poszukuje nieruchomości w Beskidach, często zadaje sobie pytanie: „Czy potrzebuję biura nieruchomości, aby sfinalizować transakcję kupna nieruchomości?”. Często zdarza się, że odpowiedź jest negatywna i proces zakupu wiąże się z mniej lub bardziej poważnymi problemami. W przypadku pozytywnej decyzji, pojawia się kolejne pytania: „Które wybrać biuro nieruchomości w Beskidach?”. Chodź decyzja nie jest prosta, to poniżej dajemy kilka wskazówek, jak wybrać je mądrze.

Znajomość lokalnego rynku

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze biura nieruchomości z Beskidów, podstawowe znaczenie ma znajomość lokalnego rynku nieruchomości. Znajomość różnicy w cenach ofertowych a transakcyjnych oraz wiedza na temat lokalnych uwarunkowań i planowanych inwestycji w danym obszarze, pozwoli nie tylko oszczędzić sobie problemów nt. z problematycznymi sąsiadami lub zakłócającymi spokój inwestycjami (np. dużym zakładem przemysłowym lub planowaną budową drogi ekspresowej), jak również zmniejszyć koszt nabycia nieruchomości w drodze usługi negocjacji cenowej z wykorzystaniem agenta nieruchomości.

Wyobraźmy sobie na przykład zakup mieszkania w Żywcu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukać mieszkania na własną rękę oraz osobiście dopiąć wszelkich formalności. Zajmie to może nieco więcej czasu, ale z pewnością uda się. Zaoszczędzimy w ten sposób procent prowizji agencji nieruchomości, ale… możemy po jakimś czasie dowiedzieć się, że w pobliżu powstaje inwestycja, która utrudni nam życie lub, co gorsze, że nieruchomość którą kupiliśmy ma wady, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Może to być kwestia konfliktowych sąsiadów, ale również kwestia uciążliwego lokatora lub obciążenia hipoteki. Czasem oszczędzenie na prowizji agenta nieruchomości może okazać się dużo droższe.

Oszczędność czasu

Ze znajomością lokalnego rynku wiąże się jeszcze jedna ważna kwestia. Dobre agencje nieruchomości mają wiedzę, kto sprzedaje, jakie nieruchomości i za jaką cenę. W ten sposób łatwiej jest im połączyć te osoby, które poszukują nieruchomości, z tymi które chcą je sprzedać.

Skorzystanie z usług doświadczonej agencji nieruchomości może znacznie ograniczyć czas na znalezienie wymarzonej nieruchomości. Zasadnym zatem wydaje się sprawdzenie, jak długo istnieje na lokalnym rynku nieruchomości dana agencja i czy cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.

Dobry kontakt

Nawiązanie dobrego kontaktu to podstawa. Jeżeli dany agent zachowuje się inaczej niż byśmy sobie tego życzyli, warto rozglądnąć się za inną agencją. Sprawdzonym sposobem jest skontaktowanie się z kilkoma agencjami i umówienie spotkania na żywo. Jeżeli agent przyjedzie na czas, będzie mieć wiedzę nt. lokalnego rynku, będzie wykazywać się chęcią działania oraz wysoką kulturą osobistą, to znak, że to może być ten właściwy.

Przykładowo rozglądając się za mieszkaniem w Bielsku-Białej, koniecznym będzie rozglądnięcie się za kilkoma lokalnymi agencjami. W tym celu można wpisać w Google frazę: „biuro nieruchomości Bielsko­” i skontaktować się z kilkoma agencjami z organicznych wyników wyszukiwania. Jeżeli dany agent nie będzie mógł się spotkać we wskazanym przez nas terminie, nie należy go od razu skreślać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ma w tym dniu już poumawiane spotkania. Warto wówczas poprosić go o zaproponowanie innego terminu spotkania / rozmowy.

Na które biuro zdecydować się?

Wybór biura nie jest prosty. Można zdać się na opinie wielu zadowolonych klientów i zaufać beskidzkiemu biuru nieruchomości: Józef Kufel Nieruchomości. Jest to doświadczona agencja nieruchomości z siedzibą w Żywcu i z zamiejscowym oddziałem w Bielsku-Białej. Specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych i biznesowych zainteresowanych kupnem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości położonych w Beskidach, a w szczególności w Żywcu, Bielsku-Białej, Cieszynie i w powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim.

Z jej agentami można skontaktować się telefonicznie, mailowo oraz osobiście:

  • biuro nieruchomości w Żywcu:

– tel: 601 996 588

– email: biuro@jkn.com.pl

– al. Piłsudskiego 34/1, 34-300 Żywiec

  • biuro nieruchomości w Bielsku-Białej:

– tel: 500 014 236

– email: biuro.bielsko@jkn.com.pl

– ul. Cyniarska  22A, 43-300 Bielsko-Biała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here