Czym są drzwi akustyczne i jakie powinniśmy wybrać?

Jeśli drażnią nas odgłosy z klatki schodowej, nie możemy spać w nocy gdy u sąsiada naprzeciw odbywa się domówka, a także chcemy ograniczyć ucieczkę ciepła z naszego mieszkania – powinniśmy poważnie pomyśleć o wyborze dobrych drzwi wejściowych. W tym celu stworzyliśmy krótki poradnik, który wyjaśnia jakie cechy powinny takie drzwi posiadać i gdzie szukać dobrych jakościowo produktów tego typu.

Tłumienie odgłosów

Najważniejszym zadaniem, przed jakim stoją każde drzwi akustyczne, to tłumienie wszelkich odgłosów z zewnątrz. Będą one więc wybawieniem dla osób, które mieszkają w domu przy ruchliwej ulicy. Pomogą jednak także tym, którzy narzekają na hałasy na klatce schodowej w bloku. Jest to dokuczliwe zwłaszcza w małych mieszkaniach, ponieważ tam o wiele trudniej jest umiejscowić łózko daleko od wejścia. Dlatego też wybór drzwi akustycznych z najwyższej półki wydaje się tutaj jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji. Trzeba wziąć pod uwagę, że na rynku mamy właśnie tą specjalną grupę produktów, które zorientowane są specjalnie na to, by wytłumiać odgłosy z zewnątrz i nie dopuszczać do przedostawania się hałasów do naszego domu lub mieszkania. Budowa takich drzwi zakłada istnieje wielu różnych komór wewnątrz, które wyłożone są bardzo szczelnie materiałami dźwiękochłonnymi. Wykorzystuje się tutaj całymi garściami technologię, którą producenci zaczerpnęli z ekranów akustycznych, które umieszcza się przy ruchliwych drogach.

Izolacja termiczna

Oczywiście nie powinniśmy być przez producenta stawiani przed wyborem – albo cisza w mieszkaniu, albo dobra termoizolacja drzwi. Dlatego też na rynku szybko pojawiły się produkty, które spełniają obydwa te założenia. Z informacji, które udało nam się znaleźć w sieci, takie drzwi produkuje między innymi firma Mikea. Można je kupić w sieci, lub też w wielu popularnych marketach budowlanych. Najlepiej, jeśli sami poczytamy recenzje eksperckie w sieci, dzięki temu przekonamy się jaki jest współczynnik przenikania hałasów, a także współczynnik przenikliwości termicznej. Obydwa są na bardzo niskim poziomie, a więc drzwi zapewniają nam możliwie jak najlepsze wygłuszenie, a jednocześnie pozwalają na ograniczenie opłat za ogrzewanie, ponieważ nie pozwalają ciepłu na ucieczkę z naszego domu czy mieszkania. Trzeba pamiętać, że bardzo ważne jest jednak prawidłowe osadzenie drzwi we framudze, oraz samo miejsce, gdzie framuga łączy się z murem. Dlatego do montażu najlepiej zaprosić najlepszych fachowców.

Trzeba pamiętać, że zakup drzwi to poważna inwestycja na długie lata. Powie nam to każdy producent drzwi zewnętrznych, które powinny spełniać dzisiaj rygorystyczne standardy termoizolacyjne, a także akustyczne. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas produkty będą mogły zadowolić większość klientów zarówno pod względem izolacji cieplej, jak i odpowiedniego tłumienia hałasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here