Dlaczego warto kupić lepszy wideodomofon bezprzewodowy

Wideodomofony nie są nowością na rynku, ale poświęca się im stosunkowo niewiele uwagi i sporo ciekawych funkcji nie jest szerzej znanych. Tymczasem mogą one naprawdę zmienić sposobów korzystanie z wideodomofonu i w wielu przypadkach warto będzie za nie zapłacić.

Nagrywanie obrazu – również w nocy

Wideodomofon bezprzewodowy może nie tylko przekazywać obraz z kamery, ale też zapisywać go lokalnie lub w chmurze. W dobrych modelach często kamera jest wyposażona w oświetlenie nocne, co pozwala na zwiększenie widoczności także w warunkach słabego oświetlenia. Często obraz z kamery można oglądać zdalnie, więc obsługi wideodomofonu wcale nie trzeba prowadzić z domu, natomiast opcja zapisania nagrania może okazać się szczególnie cenna.

Jeśli chodzi o nagrywanie w nocy, to tutaj większość wideodomofonów oferuje w najlepszym przypadku przeciętną jakość, ale jeżeli jest to funkcja, na której szczególnie ci zależy, możesz rozejrzeć się za modelami z kilkoma diodami IR.

Wykrywanie ruchu i alerty

Opcja nagrywania obrazu będzie szczególnie przydatna w połączeniu z funkcją wykrywania ruchu. Dziś jest ona niemal standardem w wideodomofonach ze średniej i wyższej półki. Może być też powiązana z wysyłaniem alertów do zdefiniowanych użytkowników. Wideodomofon z takimi funkcjami można potraktować jako minimalne rozwiązanie w zakresie monitoringu obszaru przed wejściem, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa posesji.

W niektórych przypadkach można określić, żeby alerty były wysyłane po spełnieniu pewnych określonych warunków i do więcej niż jednego odbiorcy. Możliwość takiego działania będzie wynikała z opcji oprogramowania sterującego, a nie samego wideodomofonu jako urządzenia, ale też jest to coś, o czym warto pamiętać.

Czujniki temperatury

Niektóre z wideodomofonów za sprawą wbudowanego termometru mogą spełniać funkcję podstawowej stacji pogody. To szczególnie cenne rozwiązanie w przypadku osób, które do tej pory korzystały ze stacji pogodowej i wideodomofonu oddzielnie, a teraz chciałby przejść z dwóch ekranów na jeden. Oczywiście w zestawieniu z odpowiednio ustawioną kamerą pozwoli to na całkiem skuteczną ocenę warunków pogodowych na zewnątrz.

Przedstawione funkcje są mniej ważne niż możliwość na przykład zdalnego sterowania kompatybilnym zamkiem czy czytelność komunikacji, ale stanowią dodatkowe argumenty przemawiające za wyborem konkretnych modeli, kiedy już się wstępnie zawęzi możliwości. Właśnie funkcje dodatkowe będą często przesądzały o wyborze konkretnego wideodomofonu z oferty, zwłaszcza że także w katalogu jednego producenta często tylko one różnią niższe i wyższe modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here