Dom marzeń, który zaprojektuje profesjonalny architekt

Chyba każda osoba ma mniejsze albo większe wyobrażenie swojego idealnego mieszkania lub domu. Pokoje gościnne i sypialnie, jadalnia, salon i kuchnia, osobne łazienki, pokoje dziecięce, schowki, spiżarnie, piwnice, garaże i gabinety, obowiązkowa garderoba czy strych… Wymieniać można w nieskończoność, bo ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Oraz zdolności planowania, które sprawiają, że wiele osób zamiast projektować dom samemu, decyduje się na pomoc architekta.

Problem z głowy

I w zasadzie to bardzo dobre wyjście, ponieważ dzięki temu niczym już nie muszą się martwić. Wystarczy że opiszą projektantowi, jaki chcą mieć, jak podzielony na pomieszczenia i z jakimi funkcjami, a biuro projektowe Interior Art Studio zrobi resztę za nich. Doświadczeni architekci, którzy mają na koncie kilkadziesiąt różnych projektów, mogą nie tylko lepiej, ale i bezpieczniej zaplanować rozkład pokojów oraz znacznie zwiększyć funkcjonalność całego domu. Klient nie musi się przejmować żadnymi problemami jak nośność belek i ścian, ich grubość czy rozmieszczenie ścianek działowych. Zamawia projekt, a potem jedynie dokonuje jego oceny.

Dom jak z obrazka

W czasie procesu projektowania klient po konsultacjach z architektem może wprowadzać zwykle niewielkie poprawki do tworzonego projektu. Nie powinny one jednak diametralnie wpływać na wygląd i strukturę domu (np. zwiększając powierzchnię, dodając piętro itp.), ponieważ wtedy trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami. Warto już na początku bardzo dokładnie opisać swój dom i jego wymarzony wygląd – nawet jeśli będzie on wyglądał jak z obrazka czy pocztówki, architektowi znacznie pomoże to w pracy.

A może gotowy projekt?

Wersja niskobudżetowa w budowie domu zakłada najczęściej rezygnację z wymarzonego mieszkania na rzecz jakiego gotowego projektu. Dobrą wiadomością jest to, że gotowców jet na tyle dużo, że znalezienie takiego, który najbardziej odpowiada naszym wyobrażeniom, nie powinno być zbyt trudne. Zawsze też można wprowadzić do jego wyglądu drobne poprawki, które uczynią go jeszcze bardziej idealnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here