Jaki wybrać kolor ścian w kuchni do brązowych mebli?

Ci, co zmagają się aktualnie z urządzaniem wnętrz na nowo lub ich zmianą doskonale zdają sobie sprawę, iż każdy szczegół w urządzaniu i projektowaniu pomieszczeń ma znaczenie. Dziś omawiamy sprawę koloru ścian w kuchni. Jakie kolory kuchni są aktualnie na czasie? Jaki kolor ścian w kuchni do brązowych mebli wybrać? Czy kuchnia powinna być jasna czy ciemna? Biała, szara a może kolorowa? Co wybrać? Jakie są propozycje z magazynów wnętrzarskich i co polecają klientom projektanci wnętrz? O tym wszystkim dowiesz się poniżej. Zapoznaj się więc z poniższym artykułem.

Nowoczesne aranżacje
Klienci aktualnie nie muszą się już deklarować do jednego, konkretnego stylu, w którym chcą urządzić swój dom, mieszkanie, biuro, kawiarnie lub restauracje. Obecnie panuje dużo większa dowolność niż w zeszłym latach. Kolory na ścinach w kuchni odgrywają jednak bardzo ważną rolę. Nie tylko kreują wnętrze, ale także mogą poprawić apetyt mieszkańcom, powodują, że pomieszczenie staje się przytulne i harmonijne. Co ważne, kuchnia nazywana jest sercem domu, dlatego jest wygląd jest istotny. Aktualne trendy kolorystyczne w kuchniach pokazywanych w licznych magazynach wnętrzarskich wskazują na dużą dowolność i szeroką gamę barw. Jaki kolor ścian w kuchni do brązowych mebli wybrać najlepiej? Klienci od kilku lat stawiają na kolory stosowane: biel, écru, beże i szarości. To właśnie te kolory najlepiej wyglądają do brązowych mebli, które tak chętnie wybierają fani klasycznych i ponadczasowych aranżacji. Te delikatne kolory pasują równie do kuchni minimalistycznych, nowoczesnych, rustykalnych, prowansalskich, w stylu angielskim czy duńskim. Są ponadczasowe i świetnie prezentują się nawet po kilku latach użytkowania.

Kolory ponadczasowe i klasyczne jednocześnie
Kolory ścian mogą być jednocześnie klasyczne i nowoczesne, świetnie sprawdzą się również za kilka/kilkanaście lat. Takie kolory ścian jak biel, szarości czy różne tonacje beżów charakteryzują się prostotą i idealnie komponują się z różnymi meblami i dodatkami. Niektórzy z nas (bardziej odważni) decydują się na mocniejsze kolory takie jak: pomarańcz, czerwienie, granaty czy żółty. Czy te kolory dobrze wyglądają z klasycznymi meblami? Wszystko zależy od aranżacji. Jednak dużo bezpieczniejszą opcją, jest zrobienie jednej ściany w mocniejszym kolorze (a reszty np. białej) niż pomalowania całego pomieszczenia w dość ostrej tonacji. Minusem mocnych barw jest również fakt, iż szybko nudzą się ich właścicielom. Mocne kolory dość mocno męczą wzrok i niestety nie są tak łatwe do przemalowanie jak jasne barwy.

Co na to projektanci wnętrz?
Jaka kolorystyka obecnie dominuje wśród projektantów? Tu również projektanci są zgodni. Od kilku lat prym wiodą białe ściany kuchenne, które kojarzone są z elegancją, czystością i z klasą. Biel od zawsze była i jest modna. Białe ściany w każdej chwili można ożywić różnokolorowymi gadżetami np. obrazami, plakatami, zdjęciami rodzinnymi czy malowidłami. Jest to kolor, który nie tylko świetnie pasuje do kuchni. Również w salonach, łazienkach, pokojach dziecięcych, sypialniach czy korytarzach dominują jasne barwy.

Jak pomalować ściany w kuchni?
Jakie powinny być farby na ścianach w kuchni? Zdecydowanie dobre jakościowo. Kuchnia należy do pomieszczeń bardzo trudnych do pomalowania i do utrzymania czystości na ścianach, gdyż w związku z licznym gotowaniem i pieczeniem – bardzo łatwo narażone są na zabrudzenia biorąc pod uwagę dużą wilgotność i temperaturę. Dlatego też farba na ścianach powinna być bardzo dobra i bezpieczna. Musi być odporna na zabrudzenia i łatwa w jej czyszczeniu. Co istotne dużo producentów posiada w swoich podstawowych paletach jasne kolory farb, dlatego można dostać je od ręki.

Kuchnia na lata
Aranżacja kuchni powinna służyć użytkownikowi co najmniej przez kilka lat. Dlatego ważne jest, by kolor na ścianach oraz całokształt jej umeblowania nie tylko podobał się jej użytkownikom, ale by przede wszystkim wszystko było funkcjonalne i ponadczasowe. Klienci chętnie sięgają po trendy aranżacyjne, które oferują magazyny wnętrzarskie i coraz częściej czerpią z nich inspiracje i korzystają z zawartych tam pomysłów. To dobre rozwiązanie, by stworzyć pomieszczenia, w których będziemy czuli się dobrze. Jeżeli sami nie jesteśmy pewni co do wyboru idealnego koloru do kuchni warto również zapytać o pomoc fachowców – mogą być nimi doradczy w sklepach z farbami, projektanci wnętrz czy dekoratorzy. To dzięki pomocy profesjonalistom można stworzyć niebanalne wnętrza i dodać coś od siebie – zgodnie z naszymi upodobaniami i charakterem.

Konkurencyjne ceny
Tyle ile sklepów z farbami, producentów i ofert – tyle różnych cen. Klienci mogą wybierać w różnorodnych farbach, w różnych przedziałach cenowych. Farby do kuchni w sklepach stacjonarnych czy online można kupić już naprawdę rozsądną cenę. Wszystko zależy od konkretnego zamówienia czy właściwości, które mają posiadać. Klienci mogą również zamówić takie odcień jaki sobie tylko wymarzą pod indywidualne zamówienie (dzięki możliwości mieszania farb i pigmentacji). Warto również dodać, że jasne kolory w pomieszczeniach kuchennych stawiają również właściciele kawiarni, restauracji czy pensjonatów i hoteli. W tym miejscach klienci również chcą poczuć się jak w domu, dlatego taki wybór jest jak najbardziej zrozumiały i trafny.

Podsumowując, jasne barwy na ścianach świetnie będą się prezentować zarówno z brązowymi, jak i jasnymi kuchennymi meblami. Taki wybór umożliwia stworzenie ciekawych aranżacji, dodatkowo kolory te są łatwo dostępne w różnych pojemnościach i w atrakcyjnych cenach. Dostępny wybór farb sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie (do każdego stylu kuchni). Biel, beże, kolory kremowe czy odcienie szarości nie przytłaczają pomieszczeń oraz nie obciążają ich swoją ciężkością. Są podatne na różnorodne aranżacje oraz wszelkie zmiany. Dlatego w Polsce można zaobserwować szeroką szerzę klientów, którzy doskonale łączą w swoich pomieszczeniach taki kolor ścian z ciemnymi meblami i kolorowymi dodatkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here