Jakie powinny być dobre meble dla dzieci?

0
1041

Wybierając meble dziecięce, można poczuć się zagubionym. Wielość rozmiarów, kolorów i form niejednego przyprawił o zawrót głowy. Jednak garść wskazówek sprawi, iż poradzimy sobie z tym bez trudu.

Idealne meble dla dzieci

Gdy zastanawiamy się, jakie powinny być dobre meble dla dzieci, często dajemy się prowadzić dwóm istotnym wytycznym. Jakim?

  • Gust i zamiłowanie naszych pociech. Jeśli córeczka jest zafascynowana różowym łóżkiem z baldachimem rodem z bajek o księżniczkach, chcąc sprawić jej przyjemność, możemy zapomnieć o sprawdzeniu ergonomii mebla i przekonać się, niestety – po czasie, że jest ono dla dziecka niewygodne i powoduje bezsenność.
  • Wygoda i ergonomia. Jeśli skupimy się tylko na nich, szukając np. krzesełek, czy fotelików, zadbamy co prawda odpowiednio o zdrowe kręgosłupy naszych dzieci, ale stracimy z oczu niemniej ważny cel. Mebelki dla dzieci mają służyć na co dzień właśnie im, dobrze zatem byłoby, aby przy okazji spełnić dziecięce marzenia, wybrać ulubiony kolor, czy wzór z ukochanej bajki.

Dobre meble dziecięce

To takie, które można bez trudu dobrać do wzrostu dziecka i jego wagi. Świetnie sprawdzą się takie mebelki, np. krzesła, których wysokość można regulować, kiedy z czasem naszej pociesze przybywa centymetrów. To istotne, bo w ten sposób zapobiegniemy garbieniu się dziecka, albo wręcz przeciwnie: niepotrzebnemu unoszeniu przez nie głowy, czy ramion, by dosięgnąć do zbyt wysoko umiejscowionego blatu. Taka postawa przeciąża kształtujący się kręgosłup malucha!

Meble produkowane z myślą o dzieciach

Konstruktorzy takich mebelków powinni spojrzeć na nie oczami dziecka. Dzięki temu zapobiegną konstrukcyjnym błędom. Sami przyznajmy, że regalik, do którego nasz syn nie jest w stanie sięgnąć nawet z krzesła, z wygodą nie ma nic wspólnego. Dobre mebelki dla dzieci pozwalają maluchom bawić się, czy uczyć, z łatwością sięgając po rzeczy potrzebne w danej chwili, bez potrzeby wołania rodzica o pomoc. Dopiero wówczas można mówić o odpowiedniej ergonomii mebli.

Świat dziecięcych mebli

Powinien zaskakiwać świeżym i ciekawym wzornictwem, które będzie wspomagało rosnącą kreatywność małych użytkowników. Na pewno nie chcemy, aby nasze dziecko dorastało wśród burych, ponurych i ciężkich mebli rodem ze średniowiecznego zamczyska! Uważnie dobierajmy kolory, niech działają optymistycznie i poprawiają nastrój. Nie przesadzajmy też z wielością wzorów. Jeżeli decydujemy się na jeden wzorzysty mebelek, reszta niech będzie jednolita.

Teraz już wiemy, jakie powinny być dobre meble dla dzieci, ich wybór nie powinien więc nastręczyć nam już żadnych szczególnych trudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here