Klimatyzacja do domu 100m2

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na montaż klimatyzacji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w porze letniej, gdy zalewa nas fala upałów. Problemem jest jednak dobór odpowiedniego urządzenia, a także koszty związane z jego zakupem.

Rodzaje klimatyzatorów domowych

Na początek warto poznać rodzaje klimatyzatorów, które najczęściej użytkowane są w domach. Otóż możemy wybierać wśród urządzeń:

  • przenośnych,
  • stacjonarnych monoblokowych,
  • stacjonarnych split,
  • stacjonarnych multi-split.

Klimatyzator przenośny jest najmniej wydajny- nie schłodzimy w nim powietrza w całym domu, a jedynie w wybranych pomieszczeniach. Klimatyzacja do domu 100m2 typu split zapewni nam odpowiednią temperaturę jedynie w dwóch przylegających do siebie pomieszczeniach. Tak jak w przypadku klimatyzatorów przenośnych, nie ma więc możliwości schłodzenia za ich pomocą temperatury w całym domu. Inaczej jest w przypadku klimatyzatorów multi-split, który doskonale sprawdza się przy większych powierzchniach.

Koszty, jakie wiążą się z zakupem klimatyzatora

Najtańszym rozwiązaniem będą klimatyzatory przenośne, które można kupić nawet za kilkaset złotych. Problem polega jednak na tym, że są one mało wydajne, zwłaszcza przy większych powierzchniach. Tradycyjny klimatyzator ścienny będzie kosztował minimum 2000 zł, jednak mowa tutaj wyłącznie o urządzeniach split. Jeśli natomiast myślimy nad zakupem wysokiej klasy sprzętu, będziemy musieli liczyć z wysokimi kosztami, wynoszącymi nawet 8000 zł. Ceny zwykle zawierają już w sobie wydatki związane z montażem klimatyzatora, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto szczegółowo sprawdzić warunki współpracy. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli klimatyzatorów, które sprawdzają się w domach o powierzchni 100m2. Dobrym przykładem będzie klimatyzator KAISAI bądź klimatyzator THERMOVAL – wysokiej klasy sprzęt w atrakcyjnych cenach.

Montaż klimatyzacji – co warto o nim wiedzieć?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora to nie wszystko – urządzenie musi zostać również profesjonalnie zamontowane, tak abyśmy bezpiecznie mogli z niego korzystać. Nie ulega wątpliwości, że dobrze zdecydować się na montaż wykonany przez fachowców. Dzięki temu mamy pewność, że klimatyzacja będzie działać prawidłowo już w krótkim czasie od jej zakupu. Ponadto zostaniemy poinstruowani o tym, jak używać jej we właściwy sposób. Pamiętajmy, że bardzo istotną kwestią jest nie tylko montaż, ale i okresowe sprawdzanie i oczyszczanie klimatyzatora, co powinno mieć miejsce zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu letniego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here