Lampy łazienkowe – jaki model kupić?

Jesteś w trakcie urządzania łazienki? A może planujesz remont pomieszczenia sanitarnego w swoim domu i chcesz zadbać o stworzenie we wnętrzu komfortowych warunków i podniesienie jego funkcjonalności? Obowiązkowym elementem wyposażenia jest oczywiście odpowiednie oświetlenie. Jakie modele lamp sprawdzą się w łazienkach? Sprawdź poniższe porady, a wybór będzie na pewno o wiele łatwiejszy.

Kilka wskazówek na temat wyboru oświetlenia łazienkowego

Zanim zaczniesz poszukiwania odpowiedniego modelu oświetlenia, miej na uwadze, że lampy łazienkowe powinny mieć określony stopień szczelności – to właśnie dzięki niemu nawet codzienny kontakt z wilgocią, parą, wysoką temperaturą i wodą nie będzie w stanie ich uszkodzić. Podczas zakupów wybieraj oprawy oznaczone klasą ochrony wynoszącą przynajmniej IP44 – tego typu modele są bryzgoszczelne. Im wyższy stopień, tym lepsze zabezpieczenie oświetlenia przed zniszczeniem pod wpływem działania niekorzystnych czynników zewnętrznych.

W trakcie urządzania łazienki, warto także pamiętać o zadbaniu nie tylko o główne źródło światła, ale także dodatkowe elementy umieszczane np. nad lustrem czy kabiną prysznicową. Dzięki temu masz pewność, że każdy kąt pomieszczenia jest dokładnie rozświetlony, a panujące w nim warunki będą sprzyjać relaksowi. Można kierować się zasadą, że im większa przestrzeń, tym więcej modeli oświetlenia należy zainstalować. Zastanawiasz się, które z nich powinny znaleźć się w łazience w Twoim domu lub mieszkaniu? Przygotowaliśmy dla Ciebie zalety najpopularniejszych rodzajów opraw!

Lampy sufitowe

Lampy wiszące to najchętniej wybierane rodzaje opraw do każdego pokoju, w tym także do łazienek. Najczęściej pełnią funkcję głównego oświetlenia, które instaluje się w centralnym punkcie w pomieszczeniu. Jakie mają zalety? Niewątpliwym plusem montażu tego typu modeli jest gwarancja oszczędności przestrzeni użytkowej przy jednoczesnym zachowaniu właściwej funkcjonalności wnętrza. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo domowników, w szczególności dzieci – nie musisz się martwić o przypadkowe uderzenia. Co więcej, wybierając oprawę z dodatkową regulacją wysokości, możesz dowolnie dostosowywać długość zwisu i dopasować położenie oświetlenia do wzrostu wszystkich użytkowników łazienki.

Lampy ścienne

Lampy ścienne, czyli popularne kinkiety, są znakomitym pomysłem na dodatkowe oświetlenie w łazience. Idealnie sprawdzają się przede wszystkim przy lustrze, jednak z powodzeniem możesz zamontować je praktycznie w każdym miejscu. Do głównych zalet opraw można zaliczyć oczywiście podwyższenie komfortu użytkowania przestrzeni połączone z aspektem dekoracyjnym. Obecnie producenci prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej oryginalnych i stylowych lamp ściennych, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model, który rewelacyjnie podkreśli styl aranżacji wnętrza. Podobnie jak oświetlenie montowane na suficie, tak i kinkiety gwarantują oszczędność miejsca. Nie możemy jednak zapomnieć o ich najważniejszej zalecie – oprawy są bezpieczne w użytkowaniu w łazienkach. Dzięki możliwości instalacji na ścianie ograniczasz ryzyko kontaktu z wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here