Moskitiery - ochrona przed owadami. Dlaczego warto?

Moskitiery kojarzą się z nieestetycznymi, trudnymi w montażu siatkami. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne moskitiery okienne i drzwiowe to skuteczna ochrona przed owadami. Jest to jednocześnie rozwiązanie estetyczne i wygodne. Jakie rodzaje moskitier wyróżniamy i dlaczego warto je montować?

Rodzaje moskitier – jak wybrać moskitiery?

Obecnie moskitiery wykonywane są zazwyczaj z włókna szklanego i tworzywa PVC. Charakterystyczną cechą obu tych materiałów jest niezwykła trwałość, a także odporność na działanie czynników zewnętrznych. Takie moskitiery nie wymagają konserwacji czy specjalistycznego oczyszczania. Nowoczesne siatki na owady wystarczy czyścić z użyciem czystej wody. Stosowanie detergentów jest wręcz niewskazane! Co najważniejsze, gęsta siatka skutecznie chroni przed owadami. Kolejną zaletą najnowszych rozwiązań jest wysoki poziom komfortu użytkowania. Zdecydowaną większość moskitier można regulować. Różnią się natomiast sposoby i łatwość regulacji. Jakie rodzaje moskitier wyróżniamy? Najważniejsze typy to:

  • moskitiery rolowane – to rodzaj rolety chroniącej przed komarami, muszkami, osami i wszelkimi owadami latającymi. Rolety można regulować zgodnie z potrzebami. U dołu znajdują się mocowania umożliwiające stabilizację rolety. Takie moskitiery mocowane są zazwyczaj od zewnątrz, a montaż polega na instalacji kasety z siatką. W przypadku okien dachowych moskitiery instaluje się od wewnątrz. Jeśli siatka ma zakrywać drzwi balkonowe, montuje się dwie moskitiery współpracujące. Są one ze sobą połączone listwą magnetyczną. Przez taką siatkę przechodzić mogą bez trudu domownicy i pupile;
  • moskitiery ramkowe – moskitiery ramkowe montowane są od zewnątrz i pozostają w danej pozycji przez cały sezon. Specjalne uchwyty umożliwiają bezproblemowe montowanie bezpośrednio na ościeżnicę okien lub drzwi;
  • siatki – to siatki do samodzielnego dopasowania i zamontowania lub siatki gotowe, dostosowane do typowych wymiarów. Takie moskitiery mocuje się przy pomocy taśmy dwustronnej lub rzepów. Stosowanie rzepów jest dużo bardziej praktyczner, ze względu na opcję regulacji.

Wszystkie opisane powyżej typy moskitier osiągalne są m.in. w sklepie Winrol – https://www.winrol.com.pl/moskitiery/.

Moskitiera

Moskitiery wielofunkcyjne

Do najbardziej uniwersalnych typów siatek na owady należą moskitiery wmontowane w roletę zewnętrzną. Pełnią one podwójną funkcję, jaką jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i owadami. Na zainteresowanie właścicieli zwierząt domowych zasługują z kolei moskitiery wykonane ze szczególnie trwałych materiałów, takich jak aluminium. Są to zazwyczaj mosktiery ramkowe. Natomiast alergików na pewno ucieszy informacja, iż niektóre moskitiery ochraniają również przed pyłkami kwiatowymi! Są to specjalne moskitiery antyalergiczne. W okresie letnim takie siatki będą szczególnie przydatne!

Moskitiery dostosowane do potrzeb i rodzaju otworów to prawdziwe wybawienie w okresie wysokich temperatur. Nowoczesne rozwiązania sprawiły, że użytkowanie siatek na owady stało się zupełnie bezproblemowe. Zachwyca również trwałość i łatwość oczyszczania. Zdecydowanie moskitiery do okien i drzwi to opcja niezwykle praktyczna!

Opracowanie: Alicja Błysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here