Drzwi gospodarcze

Pomieszczenia gospodarcze możemy znaleźć w wielu różnych miejscach. Znajdują się przy domkach jednorodzinnych, ale także w budynkach deweloperskich, przeznaczonych pod wspólnoty mieszkaniowe. W wielu przypadkach takie same wymagania pod względem parametrów drzwi mają też inne przejścia, dlatego drzwi do pomieszczeń gospodarczych są jednymi z częściej wybieranych. Czym w takim razie powinny się charakteryzować?

Współczynnik przenikalności cieplnej

Współczynnik przenikalności cieplnej to jeden z tych parametrów, które koniecznie musimy wziąć pod uwagę, decydując się na konkretny model drzwi. Odpowiada on za to, jak szybko i w jakiej ilości ciepło będzie uciekało z pomieszczeń, a zimno wnikało do środka. Oznacza to, że współczynnik ten opisuje, jak dobrze drzwi zabezpieczą pomieszczenie przed wychłodzeniem w czasie zimy.

Pomieszczenia gospodarcze, hale garażowe, piwnice, kotłownie czy nawet klatki schodowe i przedsionki w blokach deweloperskich to miejsca, które z pewnością nie mogą być narażone na całkowite wychłodzenie. Jednocześnie jednak nie jest konieczne utrzymanie w nich bardzo wysokiej temperatury. Dlatego też właśnie w ich przypadku najczęściej wybierane są typowe drzwi do pomieszczeń gospodarczych.

Drzwi gospodarcze Martom o pełnej budowie cechują się współczynnikiem przenikalności w granicy Uf=1,7W/m2K. Jest to wystarczająca wartość, aby zagwarantowały utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach gospodarczych. Dzięki temu świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane ogrzewanie pomieszczeń, a liczy się tylko utrzymanie temperatury powyżej zera.

W wielu przypadkach współczynnik ten jest też w zupełności wystarczający do utrzymania optymalnej temperatury w mieszkaniu, które łączy się z klatką schodową. Dlatego też wielu klientów wybiera je właśnie do mieszkań.

Zabezpieczenie przed włamaniem

Drzwi gospodarcze, oprócz zapewniania optymalnej temperatury, powinny także pomagać w zabezpieczeniu pomieszczenia przed włamaniem. Dlatego warto wybrać te, które mają stosunkowo dużą grubość, na przykład 42 mm, a dodatkowo wyposażone są w bolce antywłamaniowe i mocne zamki. Dzięki temu są one odporne na wyważenie oraz otwarcie przez osoby niepowołane.

Warto zwrócić uwagę także na mocną ościeżnicę, która dodatkowo pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa na optymalnym poziomie.

Gwarancja cichych pomieszczeń

Ze względu na to, że drzwi gospodarcze czasem wybierane są też jako drzwi wejściowe do domu, muszą cechować się odpowiednim wyciszeniem. Proponowane przez Martom modele mają wyciszenie na poziomie 27 dB, co sprawia, że zapewniają spokój w domu. W przypadku zamontowania ich w przejściach gospodarczych również skutecznie tłumią hałasy, pomagając w wyciszeniu całego budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here