Nowe mieszkania na sprzedaż w Słupsku

Mieszkania na rynku pierwotnym sprzedaje się w tak zwanym standardzie deweloperskim, jednak prawie każdy deweloper ma w swojej ofercie również wykończenie pod klucz. Co może obejmować pakiet wykończeniowy? Czy to się faktycznie opłaca? I jak to wpływa na tempo realizacji inwestycji?

Nowe mieszkania na sprzedaż są oferowane w standardzie deweloperskim albo z wykończeniem pod klucz. Zakres tych standardów jest ustalany przez deweloperów – nie istnieją żadne konkretne wytyczne, których muszą przestrzegać inwestorzy.

W efekcie stan deweloperski inaczej nazywany surowym może obejmować zarówno rozprowadzenie instalacji, montaż grzejników, wykonanie tynków i wylewek, jak i wstawienie drzwi antywłamaniowych lub klasycznych, parapetów z marmuru albo konglomeratu czy okien z drewna lub z PVC. Wszystko zależy bezpośrednio od dewelopera.

Tak samo wygląda kwestia pakietów pod klucz. To deweloper decyduje, czy chce je wprowadzić, a jeśli tak, to jak je podzieli i co będą zawierały.

Czym jest wykończenie pod klucz?

Jak wygląda mieszkanie z garażem wykończone pod klucz? Z założenia jest w takim stanie, że od razu da się do niego wprowadzić. Zazwyczaj wystarczy je tylko umeblować, chociaż meble również mogą być dostępne w niektórych pakietach.

Przeważnie standardy wykończenia są stopniowalne. Np. w najprostszym pakiecie wykupuje się położenie paneli i płytek, malowanie ścian na biało, montaż drzwi i sanitariatów, a materiały wybiera się ograniczonej oferty. W wyższym dostaje się więcej materiałów do wyboru i dodatkowo montowane są żyrandole, a w najwyższym oprócz wymienionych elementów zlecone zostaje także wykonanie zabudowy kuchennej i szaf wnękowych.

wykończenie pod klucz

Ile może kosztować wykończenie pod klucz?

Jeśli chodzi o ceny, trzeba pamiętać, że trudno dokładnie określić ile może kosztować wykończenie pod klucz. Kwoty zaczynają się od kilkuset złotych za metr kwadratowy. Ostateczna cena pakietu zależy nie tylko od zakresu prac i jakości używanych materiałów wykończeniowych, lecz także od lokalizacji inwestycji i jej funkcjonalności. Nowe apartamentowce, które dobrze się sprzedają, będą zawsze wyceniane drożej niż mniej popularne mieszkania – także gdy mowa o wykończeniu pod klucz.

Zalety i wady wykończenia pod klucz

Czy w ogóle warto zdecydować się na wykończenie lokalu przez dewelopera? To zależy. Nowe mieszkania w stanie deweloperskim można dowolnie urządzić zgodnie z własnymi upodobaniami, ale zazwyczaj jest to czasochłonne i wymaga dużego zaangażowania. W przypadku wykupienia pakietu pod klucz cała odpowiedzialność za nadzorowanie procesu, a jednocześnie za terminową realizację prac spada na dewelopera. Poza tym dzięki temu można się szybciej wprowadzić, bo ekipy zaczynają działać wcześniej – przed ostatecznym odbiorem – dlatego sprzedaż nowych mieszkań z wykończeniem cieszy się popularnością.

Minusem tego rozwiązania jest ograniczony wybór materiałów. Jeśli ma się konkretną wizję, może być trudno znaleźć np. płytki w wymarzonym kolorze.

Developer ze Słupska oferujący mieszkania z wykończeniem pod klucz, to m.in. Matbet, który tworzy Osiedle Nowe Miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here