okna drewniane wrocław

Budujesz dom, a może jesteś na etapie wyboru mieszkania na właśnie powstającym osiedlu w centrum miasta? Bez względu na to, w jakiej nieruchomości już niedługo zamieszkasz, musisz brać pod uwagę jej priorytetowe parametry, które przyczynią się do poziomu komfortu codziennego funkcjonowania. Nie ma wątpliwości, że jednym z ważniejszych aspektów są okna. Ten element domu czy mieszkania służy przecież nie tylko do oglądania pięknych widoków na zewnątrz czy przenikania dziennego światła do wnętrza. Sprawdź, jakie okna będą służyć przez kolejnych kilkadziesiąt lat już teraz.

Możesz patrzeć jedynie na design okien i rzeczywiście w tym zakresie producenci oferują nam liczne rozwiązania. Okna mogą być białe, brązowe, wykonane z PCV albo drewna. Wystarczy wpisać hasło typu „okna drewniane wrocław”, by przekonać się, jakie okna najczęściej wybierają mieszkańcy poszczególnych miast w naszym kraju. O ile jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się okna z białymi ramami PCV i to one były wyznacznikiem nowoczesności, tak dzisiaj większym zainteresowaniem cieszą się okna z drewna. Wszystko dlatego, że Polacy zaczęli patrzeć nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim doskonałą jakość.

Nie ma wątpliwości, że to właśnie okna drewniane są bardziej trwałe. Nie tracą koloru, nie żółkną, nie wypaczają się. Należy jednak pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji, by wyglądały pięknie i były ozdobą całej elewacji budynku.

Co jest jeszcze ważne przy wyborze okien. Oczywiście wskaźnik przenikania ciepła. Trzeba zdać sobie sprawę, że to właśnie przez okna przenika najwięcej zimnego powietrza z zewnątrz i ucieka najwięcej generowanego wewnątrz ciepła. Wiąże się to z wyższymi opłatami za ogrzewanie, co w skali roku może przyczynić się do strat w kwocie nawet kilkuset złotych. Najlepiej wybierać okna o kilku komorach – renomowani producenci oferują te o 3,5 albo 7 komorach.

Warto też patrzeć na funkcjonalność okien. Można wybierać te, które otwierają się całkowicie albo tylko uchylnie. Okna mogą też nie otwierać się wcale, ale otwieralna może być tylko ich część. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji inwestora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here