pergole

Coraz więcej osób decyduje się na montaż pergoli tarasowych ze względu na ich dużą funkcjonalność i oczywiste walory estetyczne. Pergole zapewniają ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem. Bez wątpienia są też dekoracją ogrodu. Mogą być wykorzystane do stworzenia przytulnego i wygodnego miejsca do relaksu i rozrywki na świeżym powietrzu. Warto podkreślić, że jak wszystko inne, pergole także podlegają pewnym trendom i modom. Co aktualnie jest na topie? Jakie rozwiązania są najchętniej wybierane przez kupujących?

Minimalistyczny design

Przede wszystkim wysoko cenione są pergole o minimalistycznym charakterze. Prosty design, geometryczne kształty i neutralne kolory, które łatwo dopasować do różnych typów elewacji to wybór nie tylko modny, ale też rozsądny. Nie można też zapominać o wykorzystywaniu odpowiednich materiałów, które pasują do nowoczesnego stylu, czyli np. aluminium lub stali. Zdecydowanie najłatwiej jest wkomponować je w otoczenie i zadbać, by harmonizowały z nim. Minimalistyczne projekty bez wątpienia są najchętniej wybierane i uważane za uniwersalny wybór. Warto podkreślić, że mają ogromny potencjał do dalszego ich zagospodarowania i dopasowania do reszty ogrodu. Wystarczy po prostu dodać odpowiednie detale i cieszyć się ze spójnego projektu.

Zintegrowane rozwiązania

Współczesne pergole tarasowe oferują nie tylko ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale również wiele dodatkowych funkcji. To właśnie one sprawiają, że całość jest tak pociągająca. Bardzo często spotyka się pergole wyposażone we wbudowane systemy oświetleniowe LED, głośniki Bluetooth, ogrzewanie lub nawet wentylację. Modne są też modele wyposażone w ekrany projekcyjne, które umożliwiają korzystanie z pergoli jako kina pod chmurką. Oczywiście takie dodatkowe funkcje wiążą się z wyższą ceną pergoli, ale z pewnością jest to inwestycja, która może się zwrócić.

Przeczytaj także: https://artexint.com.pl/jak-stworzyc-funkcjonalny-i-efektowny-taras/

Połączenie zielonych elementów

Koniecznie trzeba też pamiętać o kolejnym ważnym trendzie, czyli łączeniu elementów konstrukcji z roślinnością. Naturalne dodatki pozwalają na skuteczne zacienienie tarasu oraz wprowadzają na niego odpowiedni klimat. Możesz bawić się doborem różnych gatunków roślin tak, by na Twoim tarasie zawsze kwitły jakieś rośliny. Możesz tworzyć z nich aranżacje, które będą zachwycać i sprawiać, że przebywanie na tarasie będzie jeszcze bardziej przyjemne. Warto pamiętać też o tym, że wiele gatunków roślin jest wieloletnich. Oznacza to, że wystarczy zasadzić je raz, by cieszyć się ich pięknym wyglądem przez wiele kolejnych sezonów.

Jeżeli poszukujesz pergol tarasowych, które łączą elegancję z wytrzymałością, tworząc przestrzeń idealną do wypoczynku i spotkań, to sprawdź naszą ofertę – pergole tarasowe Lublin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here