Przesuwne drzwi tarasowe

Zalety drzwi przesuwnych są niewątpliwe, choć bardzo mało osób faktycznie zdaje sobie z tego sprawę. W naszych domach zazwyczaj montujemy drzwi klasyczne skrzydłowe, choć są one mniej funkcjonalne i bardzo rzadko w praktyce okazuje się, aby były one dobrym wyborem. Sprawdźmy, jakie zalety mają dla nas drzwi przesuwne.

Drzwi przesuwne w naszym domu – ergonomia

Drzwi przesuwne możemy montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego domu, dlatego mogą one służyć również jako drzwi tarasowe przesuwne, a nie tylko jako drzwi na przykład do pokoju. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, że w odróżnieniu od drzwi klasycznych drzwi przesuwne (zarówno wewnętrzne, jak i drzwi tarasowe przesuwne) nie zabierają nam w ogóle miejsca podczas ich otwierania. Ma to oczywiście tym większe znaczenie, im mniejszą przestrzeń do dyspozycji mamy.

Estetyka drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne są nie tylko ergonomiczne, ale są również estetyczne. Szczególnie efektowne są drzwi szklane, ponieważ wykorzystanie tego materiału, daje olbrzymi wybór, jeśli idzie o technikę jego wykończenia. Szkło może być barwione, oklejane oraz piaskowane. Możliwe jest z wykorzystaniem tych metod stworzenie na drzwiach aranżacji, przypominających bardziej malarskie działa sztuki, niż zwykłe dekoracyjne wykończenie.

Szklane drzwi przesuwne szczególnie sprawdzają się w domach i mieszkaniach, które z natury są dość ciemne. Dzięki nim nie blokujemy przechodzenia światła z jednego pokoju do drugiego, co sprawia, że mieszkanie jest mniej zacienione niż w przypadku stosowania drzwi skrzydłowych, które jeśli są zamknięte, blokują całkowicie przepływ światła pomiędzy pomieszczeniami.

Cena oraz montaż

Cena drzwi przesuwnych obecnie jest w zasadzie taka sama, jak cena drzwi skrzydłowych podobnej klasy. Z drzwiami przesuwnymi związany jest jednak jeden pozytywny mankament, o którym mało kto wie. Drzwi przesuwne należy zamontować na prowadnicach, co dla niektórych może wydawać się kłopotliwe, aczkolwiek montaż drzwi przesuwnych, (zarówno drzwi trasowych przesuwnych, jak i wewnętrznych) nie wymaga posiadania futryn. Dzięki temu możemy w domu lub mieszkaniu posiadać szerokie przejścia pomiędzy pokojami, co jest obecnie dość popularne, a jednocześnie dobre z punktu widzenia architektury wnętrz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here