Rejestratory cyfrowe DVR – profesjonalne centrum dowodzenia

0
1704

Rejestratory cyfrowe DVR to podstawa nowoczesnego systemu monitoringu analogowego (AHD). Do ich zadań należy odbiór, zapis i procesy digitalizacyjne nagranych przez kamery obrazów. Aby mieć podgląd na to, co się dzieje, do rejestratora DVR można podpiąć urządzenie wyjściowe takie jak monitor.

Rejestratory cyfrowe DVR – niezastąpione przy analogowych kamerach przemysłowych

Sprawny system monitoringu wymaga posiadania różnych urządzeń. Oprócz kamer konieczne jest zainstalowanie m.in. dysku twardego i centrali alarmowej. W przypadku monitoringu analogowego wiele różnych funkcji może łączyć rejestrator cyfrowy.

Rejestratory cyfrowe DVR (ang. Digital Video Recording) dają możliwość nagrywania plików w formacie cyfrowym z kamer analogowych. W związku z tym odpowiadają za szereg procesów związanych z odbiorem, zapisem i przetwarzaniem obrazu wideo. Większe jednostki mają kilka slotów na dyski twarde i są w stanie obsługiwać kilkadziesiąt terabajtów danych. Z tych powodów rejestratory DVR powszechnie określa się mianem swoistego centrum dowodzenia systemu monitoringu.

Na uwagę zasługuje także opcjonalna funkcjonalność tego typu produktów. Niektóre są wyposażone w złącza wyjściowe, np. USB. Zwykle bez trudu można je podłączyć do monitorów i telewizorów, dzięki czemu możliwy staje się podgląd nagrywanego obrazu. Nowoczesne rejestratory cyfrowe mogą być obsługiwane za pomocą sieci internetowej w sposób zdalny z jakiegokolwiek urządzenia, na którym zostało zainstalowane oprogramowanie sterujące (np. smartfon, komputer, tablet).

Najważniejsze parametry rejestratorów cyfrowych DVR

Rejestratory DVR pod względem stopnia nowoczesności znajdują się gdzieś pomiędzy kasetowymi rejestratorami starej daty a urządzeniami NVR służącymi do obsługi kamer IP. Pomimo rozwoju technologicznego systemy analogowe telewizji przemysłowych wciąż mają wiele zalet i zapewniają duże bezpieczeństwo (np. brak możliwości zdalnego przechwycenia nagrywania). Wybierając pożądany produkt, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na liczbę obsługiwanych kanałów. Rejestratory cyfrowe DVR mogą obsługiwać do 32 kamer. W przypadku większego systemu monitoringu konieczny będzie zakup kilku urządzeń. Do kolejnych ważnych parametrów zaliczyć należy rodzaj obsługiwanych kamer (np. HD-TVI, AHD), rozdzielczość nagrywania i rodzaj kompresji (H264, H264+, H265). Warto także zwrócić uwagę na stopień głośności pracy rejestratora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here