Urządzenie kuchni

Urządzenie kuchni wcale nie jest prostą sprawą. Niektórzy mówią, że jest to najtrudniejsze pomieszczenie do urządzenia. Znajduje się tam wiele urządzeń, musi być miejsce żeby coś zjeść, pokroić, a czasami żeby mogło tam pracować więcej osób niż jedna. To wszystko w połączeniu daje naprawdę trudne zadanie przed przyszłym właścicielem mieszkania. To tego warto dodać, że kuchnie są w każdym mieszkaniu inne, nie którzy mają kwadraty inni prostokąty z wąskim przejściem, a jeszcze inni kuchnie połączone z salonem. Jeśli chodzi o salon to zazwyczaj wygląda on tak samo i dlatego można podpatrzeć wiele rzeczy z różnych źródeł jeśli chodzi o urządzenie sypialni, jeśli natomiast jest mowa o kuchni, to trzeba znaleźć kuchnie podobną do właściciela mieszkania i ewentualnie na niej się wzorować, jednak nie zawsze będzie to dobre, ponieważ kontakty mogą znajdować się w innych miejscach, a także odpływ wody może być w innym miejscu i to właśnie te wszystkie czynniki i wiele innych tworzą kuchnię jako najtrudniejsze pomieszczenie do urządzenia.

Podstawowe zasady
Tak jak w każdej dziedzinie, tak samo w aranżacji kuchni trzeba kierować się podstawowymi zasadami. Są one dość proste jednak w amoku urządzania własnego mieszkania można o nich zapomnieć, a potem będą niestety problemy.

Zasada 1
Sprzęty powinny być ustawione zgodnie z kolejnością wykonywanych czynności. Zasada dość prosta i nie będzie trzeba jej tutaj jakoś obszernie tłumaczyć, jednak warto wspomnieć, że ma to na celu prostsze gotowanie i nie będzie trzeba przeskakiwać po całej kuchni. Jeśli wszystko będzie ułożone w odpowiedniej kolejności to można powoli przemieszczać się z jednego końca na drugi kuchni i nikomu przy tym nie przeszkadzać. Ta zasada sprawdza się zazwyczaj w kuchniach, gdzie jest więcej niż jedna osoba, ponieważ żadna z osób nie przeszkadza sobie nawzajem, a jak wiadomo czasami lepiej nie wyprowadzać kucharza z równowagi.

Zasada 2
Podstawowe akcesoria kuchenne, których używa się najczęściej powinny być ustawione pod ręką. Jest to także dość oczywiste, ponieważ nikt nie chciałby schylać się po widelce do dolnej szafki. Warto o tym pamiętać urządzając kuchnie i najlepiej zrobić drobną organizacje sprzętu, który się posiada i zobaczyć ile potrzeba półek i szafek na najbardziej potrzebny sprzęt. Następnie podczas urządzania nowej kuchni można kierować się swoimi wyliczeniami i urządzić ją tak żeby każdy sprzęt posiadał swoje miejsce i tak żeby wszystko się zmieściło. Ułatwi to na pewno gotowanie każdemu i będzie sprawiało więcej radości.
Idąc dalej tą zasadą trzeba wspomnieć o tym, że rzeczy których używa się sporadycznie w kuchni powinny być ustawione na wyższych półkach. Ma to to samo zastosowanie co zasada, że najpotrzebniejsze sprzęty są pod ręką. Jeśli z czegoś się rzadko korzysta, to warto żeby nie zagracało to kuchni.

Zasada 3
Urządzenia kuchenne powinny być ustawione na odpowiedniej wysokości. Jeśli chodzi o kuchenkę czy piekarnik, to powinny być one ustawione na wysokości mniej więcej 85 cm, dzięki czemu wszystkie potrawy, które będzie do nich wkładało będzie można włożyć w pozycji stojącej. Jest to ważna zasada, ponieważ kuchnia wygląda nowocześniej po takim ustawieniu, a także nie trzeba się schylać żeby włożyć ciężkiego kurczaka do piekarnika. Jeśli chodzi o lodówkę to warto, żeby stała ona dość blisko wejścia do kuchni. Ma to na celu szybkie wyjmowanie z niej produktów, a także szybkie chowanie ich do lodówki. Jeśli chodzi o chowanie to skrywa się tutaj przyniesienie zakupów ze sklepu, a następnie nie trzeba przechodzić całej kuchni żeby schować produkty do lodówki tylko jest ona na wejściu i ułatwia życie.

Typy kuchni
Kuchnia nowoczesna
Jest to kuchnia, w której zanim się coś zrobi to warto sprawdzić jakie trendy aktualnie panują na rynku. Dzięki temu będzie ona robiła ogromne wrażenie na gościach, a także będzie na pewno bardziej funkcjonalna od tradycyjnej kuchni. W kuchni nowoczesnej zawarta jest również kuchnia indukcyjna, czyli coś dość nowego. Indukcyjne sprzęty jeszcze do niedawna były dość drogie, jednak z czasem i postępem techniki są one coraz tańsze. Płyta indukcyjna skrywa w sobie bardzo wiele zalet. Główną jej zaletą jest oszczędność, ponieważ jest ona najbardziej oszczędnym rozwiązaniem, jakie można spotkać w kuchni. Warto także wspomnieć o tym, że nie nagrzewa się sama płyta, a na przykład garnek, który się na niej znajduje, dlatego jest to także bezpieczniejsze rozwiązanie dla rodziców, którzy posiadają dzieci. Jest to bardzo zmechanizowana płyta i jeśli położy się na niej sprzęty, które nie są płaskie to zacznie ona piszczeć lub po prostu się nie uruchomi, ma to na celu zapobiegnięcie wybuchu pożaru przez gapiostwo.

Kuchnia otwarta
Jest to marzenie praktycznie każdego kucharza. Możliwość gotowania na otwartej przestrzeni. Kuchnia otwarta jest to zazwyczaj połączenie kuchni z jadalnią. Ma to bardzo dużo plusów, ponieważ nie trzeba przenosić miliona naczyń z jednego końca mieszkania na drugi, a można po prostu w 3 krokach postawić coś na stole. Otwarta przestrzeń to także więcej powietrza i lepsza filtracja powietrza. Ciekawe ustawienie sprzętów w takiej kuchni może spowodować fajny efekt, a także można szukać inspiracji w występach kulinarnych, ponieważ w telewizji większość kuchni to właśnie kuchnie otwarte. Duży blat, który zazwyczaj znajduje się w takiej kuchni może w sobie skrywać bardzo dużą ilość szafek, gdzie można położyć najpotrzebniejsze sprzęty, a także może robić za stół. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w całym mieszkaniu. Jeśli jednak mieliby przyjść goście, to lepiej mieć jakiś stół w zapasie, ponieważ lepiej ugościć ich przy normalnym stole, a nie blacie, który na czas obiadu staje się stołem. Jeśli jednak ktoś je obiad tylko z rodziną to można oczywiście skorzystać z tego udogodnienia jakie daje ogromny blat ustawiony na samym środku kuchni. Otwarta kuchnia to także możliwość wyeksponowania tego co najlepszego ma się w kuchni, czyli piękny piekarnik czy lodówka, ponieważ wszyscy goście będą wiedzieli te sprzęty z oddali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here