Zakup żurawia wieżowego

Firmy budowlane bez żurawi wieżowych mają bardzo ograniczone możliwości w realizowaniu różnych inwestycji budowlanych, dotyczących zarówno budownictwa przemysłowego, jak i mieszkaniowego. Dlatego szukają różnych metod finansowania tych urządzeń dźwignicowych, dzięki którym będą mogły podejmować realizacji bardzo wymagających i złożonych projektów. Jedną z nich jest zakup żurawi wieżowych. Dowiedz się, dla kogo jest to opłacalna forma finansowania dźwigów, z czym wiąże się zakup żurawia, a także na jakie urządzenia warto szczególnie zwrócić uwagę.

Zakup żurawia wieżowego – dla kogo jest opłacalna

Żurawie wieżowe należą do największych urządzeń budowlanych, których zakup wiąże się oczywiście z koniecznością zainwestowania stosunkowo dużej kwoty. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tych urządzeń, spośród których każdy przeznaczony jest do realizacji innego typu inwestycji. W związku z tym możliwość podjęcia się realizacji różnych inwestycji wymaga od firmy budowlanej posiadania kilku typów dźwignic.

Problem ten wiele firm rozwiązuje poprzez wynajem tych urządzeń. Nie oznacza to jednak, że zakup żurawia jest nieopłacalny. Jest to bowiem rozwiązanie korzystne m.in. dla firm, które realizują podobne inwestycje, wymagające wykorzystania konkretnego typu żurawia wieżowego o zbliżonych parametrach i możliwościach. Przy powtarzalności podobnych zleceń własny żuraw okaże się bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż każdorazowy wynajem podobnego urządzenia.

Z czym wiąże się zakup żurawia wieżowego?

Firmy, które decydują się kupić na własność urządzenie dźwignicowe, muszą liczyć się z kosztami jego eksploatacji, w tym serwisowania, przeglądów technicznych i ewentualnych napraw. Konieczne będą także zatrudnienie operatora oraz samodzielny transport urządzenia na miejsce budowy i jego montaż.

Jakie żurawie wieżowe warto wziąć pod uwagę przy zakupie

Żurawie wieżowe to złożone urządzenia dźwignicowe, od których zależą tempo i jakość robot budowlanych oraz bezpieczeństwo wszystkich osób pracujących i znajdujących się na placu budowy. Dlatego też warto wyposażyć swoją firmę budowlaną w cenione i sprawdzone żurawie wieżowe – sprzedaż takich urządzeń prowadzi firma Dźwigmar z Wrocławia, która jest wyłącznym dystrybutorem żurawi firmy Potain.

Są to niezawodne urządzenia dźwignicowe, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, wykorzystują najnowsze technologii oraz są bezawaryjne i trwałe. Sprzedaż żurawi wieżowych Potain obejmuje zarówno nowe, jak i używane dźwignice.

Żurawie wieżowe – wybierz najkorzystniejszy sposób finansowania

Firmy budowlane, które chcą podejmować się realizacji różnych inwestycji budowlanych, muszą dysponować kilkoma typami urządzeń dźwignicowych. W zależności od swoich potrzeb i możliwości najczęściej decydują się na zakup lub wynajem żurawi wieżowych – opłacalne finansowanie dźwignic pozwoli brać udział w przetargach na realizację różnych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here