Baterie do umywalek nablatowych – zasady doboru i polecane modele

0
447

Dobór baterii do umywalki jest niezwykle ważny nie tylko ze względu na komfort i sposób jej użytkowania, ale również z uwagi na parametry estetyczne. Dobrze dobrana bateria urozmaici wygląd umywalki oraz dopełni łazienkowej aranżacji. Warto w trakcie zakupów zwrócić uwagę na kształt jej bryły oraz z jakich materiałów została wykonana. Ważne są także elementy użytkowe oraz dodatkowe dekoracje, które mogą urozmaicić wygląd baterii. Poniżej rozwijamy ten temat w szczegółach – podpowiadamy jakimi kryteriami kierować się w trakcie zakupu baterii do umywalek nablatowych oraz jak odnaleźć urządzenie dobrej jakości. 

Umywalki nablatowe i dedykowane do nich baterie 

Baterie umywalkowe są kupowane stosunkowo rzadko. Najczęściej, ma to miejsce przy okazji: remontu łazienki, wprowadzenia się do nowego lokum lub zakupu nowej umywalki. Wówczas, bateria umywalkowa to jeden z głównych elementów sanitarnych, który umożliwi swobodne korzystanie z łazienki. 

Umywalki nablatowe cieszą się obecnie dużą popularnością wśród osób urządzających swoje cztery kąty. Umywalki takie są niezwykle estetyczne, szczególnie po zamontowaniu na powierzchni blatu. Dzięki częściowemu wyodrębnieniu kształtu miski umywalkowej, przykuwa ona wzrok oraz wprowadza wykwintną atmosferę. Umywalki nablatowe są dostępne w różnych wersjach, zarówno mniejszych jak i większych, dedykowanych do łazienek różnych rozmiarów i aranżacji. 

Bateria nablatowa wytrzymała – czyli jaka? 

Umywalki nablatowe oraz dedykowane do nich baterie są chętnie stosowane przez rozmaitych odbiorców. Zarówno ci, którzy urządzają swoją łazienkę w stylu angielskim, pałacowym, nowoczesnym jak i skandynawskim – mogą korzystać z zestawów umywalki i baterii nablatowej. W trakcie zakupu baterii warto pamiętać o kilku podstawowych sprawach, które pomogą Ci odnaleźć urządzenie idealnie dopasowane do umywalki. 

Pierwszą ważną sprawą jest materiał wykorzystany w produkcji. Najlepiej wypadają pod tym względem baterie chromowane, wysoce wytrzymałe i odporne na wilgoć, detergenty i zabrudzenia. Bateria umywalkowa nablatowa chromowana jest też odporna na zarysowania, draśnięcia i inne mechaniczne obrażenia, które im zagrażają. Warto też zwrócić uwagę na materiał wykorzystany w budowie głowicy. Polecamy głowice ceramiczne, odznaczające się dużą żywotnością oraz wytrzymałością. 

Bateria praktyczna i wygodna w użyciu – jak ją znaleźć?

Polecamy też wrócić uwagę na podstawowe rozmiary dostępnych baterii. Pod względem praktycznym i estetycznym, najlepiej wypadają baterie jednoczęściowe, których głowica tworzy jednorodną, zbitą bryłę. Baterie takie wywołują świetny efekt aranżacyjny, zwłaszcza w zestawieniu z dużymi miskami umywalkowymi.

Warto też wybierać baterie wyposażone w jeden uchwyt, włączony bezpośrednio w jej bryłę. Baterie jednouchwytowe są bardziej praktyczne w użyciu niż ich dwuuchwytowe odpowiedniki. Pozwalają na łatwiejsze sterowanie temperaturą wody oraz regulowanie jej ciśnienia. Baterie dwuuchwytowe pasują do aranżacji rustykalnych oraz w stylu retro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here