Czy warto postawić na ogrzewanie podłogowe?

Każdy, kto buduje nowy dom w pewnym momencie stoi przed koniecznością podjęcia decyzji związanych w wyborem systemu ogrzewania. Możliwości wyboru jest co najmniej kilka, jednak obecnie zauważyć można, że coraz więcej osób decyduje się na wodne ogrzewanie podłogowe.

Co warto wziąć pod uwagę wybierając system ogrzewania?

Jest sprawą  oczywistą, że każdy z nas chce mieszkać w domu, w którym jest ciepło. Do tego chcielibyśmy jeszcze alby nasze ogrzewanie było wygodne w obsłudze i niezbyt drogie. Te właśnie warunki doskonale spełnia wodne ogrzewanie podłogowe. Jego główne zalety to przede wszystkim komfort cieplny, który wynika z faktu, że temperatura w pomieszczeniach jest równa. Zwykłe grzejniki ze względu na swoją małą powierzchnię nie są w stanie oddać tyle ciepła co cała podłoga. Cechą charakterystyczną ogrzewania podłogowego jest także fakt, że podłogi rozgrzewają się dość długo i jednocześnie wolnej to ciepło tracą.

Skąd bierze się opór przed ogrzewaniem podłogowym?

Nie wszyscy zdążyli się już przekonać do ogrzewania podłogowego a dodatkowo wokół niego narosło wiele mitów. Wiele osób sądzi, że jest ono bardzo drogie na etapie inwestycji. Inni są przekonani, że samo ogrzewanie podłogowe nie da wystarczającego ciepła albo że nie można go położyć pod podłogą z paneli. Tymczasem takie ogrzewanie może funkcjonować jako jedyne i wystarczające ale można je skonstruować także w systemie mieszanym, gdzie w wybranych pomieszczeniach będą działały jednocześnie tradycyjne grzejniki. Części niezbędne do tego systemu są łatwo dostępne i kupimy je u dobrych dostawców takich jak: https://sklep.jarbud.opole.pl. Znajdziemy tu przede wszystkim folie aluminiowe, taśmy brzegowe, rozdzielacze z przepływomierzami. W sklepie Jarbud warto także zaopatrzyć w baterie, syfony, zawory i uzdatniacze wody.

Ogrzewanie podłogowe dla tych, którzy cenią sobie estetykę

Warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej zalecie popularnej podłogówki. Możemy zrezygnować z grzejników, które zdaniem części osób szpecą tylko pomieszczenia. W tym systemie elementy grzejne można ukryć a więc nie zajmą one niepotrzebnie miejsca, co będzie szczególnie ważne w małych pomieszczeniach typu łazienka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here