Czy warto wybrać kominek elektryczny? TOP 5 zalet

0
1281

Tradycyjne kominki mają swój wyjątkowych charakter, ale niestety nie są ani wydajne, ani całkowicie bezpieczne. Wymagają też wiele pracy. Z tych powodów coraz więcej ludzi zastanawia się nad wyborem kominka elektrycznego. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najważniejszych.

  1. Możliwość regulacji temperatury i płomieni

Dużą wadą tradycyjnych kominków jest brak regulacji temperatury. Oczywiście możemy mieć nad tym jakąś kontrolę, zmieniając ilość paliwa, ale to mało praktyczne. Nowoczesne kominki elektryczne wyposażone są w termostat, dzięki czemu zyskujemy dużą dowolność. Niektóre modele można nawet zaprogramować np. żeby w nocy grzały mocniej. Dodatkowo kominki ledowe dają nam możliwość regulacji płomieni. Jeżeli chcemy mieć nieco mniej światła, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk na panelu sterowania lub pilocie.

  1. Oszczędność energii

Urządzenia elektryczne wydają się mało ekonomiczne, ale tak naprawdę to tylko pozory. Dobre ledowe kominki elektryczne zużywają niewiele prądu, zwłaszcza jeśli zależy nam głównie na efekciarskim płomieniu, a grzanie jest jedynie dodatkiem. Większość modeli dostaniemy również w wersji eko, dzięki czemu możemy ograniczyć zużycie energii do minimum.

  1. Prawie bezobsługowy

Nawet najwięksi zwolennicy tradycyjnych kominków przyznają, że utrzymanie ich i obsługa nie należą do prostych zdań. Dokładanie opału, prace konserwacyjne, dbanie o czystość i utrzymanie temperatury – to tylko kropla w morzu obowiązków. Tymczasem kominek ledowy jest niemal bezobsługowy. Nie wymaga ciężkich prac, a jedynie włączenie za pomocą pilota. Nie trzeba martwić się opałem czy konserwacją. Aby kominek posłużył nam latami, wystarczy jedynie dbać o jego czystość, regularnie usuwając kurz. Można to zrobić w chwilę podczas standardowych porządków w mieszkaniu.

  1. Bezpieczny

Kominki z biegiem lat stały się bardziej bezpieczne, ale wciąż istnieje ryzyko, że ogień wymknie się spod kontroli i wyrządzi szkody. Czysto z technicznego punktu widzenia kominki elektryczne są o wiele bezpieczniejsze. Przechodzą liczne testy, nim trafią do sprzedaży, a jeden błąd użytkownika nie sprawi, że dom być może stanie w ogniu. Dodatkowo kominki ledowe są wskazane wszędzie tam, gdzie przebywają małe dzieci. Ogień nie wyrządzi im bowiem krzywdy, nawet przez przypadek.

  1. Łatwy w montażu

Warto też podkreślić, że kominki elektryczne są bardzo łatwe w montażu. Można je bez większego problemu zamontować w ścianie, meblu czy wybranej obudowie. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to dostęp do prądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here