Profesjonalne wiertarki do szkła

0
1431

Wiertarka do szkła nazywana inaczej otwornicą, to podstawowy element wyposażenia zakładu szklarskiego. Jakość i funkcjonalność tych urządzeń w dużym stopniu decyduje o ergonomii pracy, oszczędności materiałów oraz jakości efektu. Dlatego planując zakup otwornicy do swojego zakładu szklarskiego, powinniście poznać możliwości nowoczesnych urządzeń oferowanych przez firmę Expoglass.

Charakterystyka otwornicy do szkła Priam

Wiertarka dwuwrzecionowa Priam występuje w wersjach, które umożliwiają obróbkę zarówno standardowych tafli, jak i większych formatów. Dużym atutem tego modelu jest fakt, że w trakcie obróbki nie ma konieczności obracania tafli górą do dołu. To z jednej strony poprawia ergonomię i tempo pracy, a z drugiej skutecznie ogranicza możliwość uszkodzenia powierzchni szkła.

Do głównych zalet modelu Priam trzeba zaliczyć także automatyczny pomiar długości wierteł i pozycji, tryb szybkiej wymiany wierteł oraz moduł elektronicznego sterowania zarówno posuwem wrzecion, jak i listwą załadowczą. Dużym atutem otwornic z serii Priam są niewielkie rozmiary urządzenia. Dzięki temu można je wygodnie ustawić w dowolnym pomieszczeniu.

Podstawowe zalety otwornicy Priam to przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo w trakcie użytkowania, możliwość podniesienia efektywności pracy przy jednoczesnej redukcji liczby operatorów oraz minimalizacja strat materiałowych.

Jakie wyposażenie ma wiertarka do szkła Priam?

Wiertarka Priam to urządzenie dwuwrzecionowe, które łączy w sobie konkurencyjną cenę zakupu oraz wysoką funkcjonalność. Proces projektowania i produkcji otwornicy odbywał się z myślą o zapewnieniu jej maksymalnej wydajności przy jednoczesnym podniesieniu ergonomii pracy.

Mocną stroną otwornicy Priam jest masywny, żebrowany korpus, który w procesie produkcji został poddany obróbce cieplnej i mechanicznej. Dzięki temu jest odporny na odkształcanie nawet podczas długotrwałej pracy otwornicy. Odpowiednio zaprojektowany korpus minimalizuje drgania generowane podczas pracy urządzenia. To znacznie podnosi żywotność maszyny i umożliwia jej długotrwałą pracę na pełnych obrotach.

Wiertarka do szkła Priam ma dwa wrzeciona, które umożliwiają wiercenie tafli bez konieczności jej obracania. Cechą charakterystyczną tego modelu jest także osobne wrzeciono wiertarskie, które nie zostało osadzone bezpośrednio na silniku. To znacznie ułatwia serwisowanie maszyny, a także zapewnia wysoką sztywność układu. Ponadto innowacyjna budowa ogranicza wibracje, poprawia możliwości chłodzenia oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa.

W standardowym pakiecie wyposażenia wiertarki dwuwrzecionowej Priam znajduje się także:

  • elektroniczne sterowanie listwy załadowczej,
  • automatyczny pomiar długości wierteł oraz obliczanie stopnia zagłębienia wrzecion,
  • elektroniczne sterowanie posuwem wrzecion,
  • automatyczne dostosowanie obrotów do średnicy wiertła.

Chcąc kompleksowo wyposażyć swój zakład szklarski, powinniście zajrzeć na stronę expoglass.pl. Firma Expoglass działa na rynku od 2014 roku. Początkowo zajmowała się obróbką szkła, aby w krótkim czasie rozpocząć projektowanie i produkcję maszyn dla zakładów szklarskich. Duże doświadczenie i zrozumienie potrzeb firm zajmujących się obróbką szkła pozwala tworzyć nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here