Dobre panele podłogowe, czyli jakie?

0
1378

Przed położeniem paneli podłogowych wiele osób zastanawia się, jakie naprawdę warto wybrać. Jest to decyzja na lata, ponieważ paneli zdecydowanie nie zmieniamy zbyt często. Warto zatem przy jej podjęciu kierować się kilkoma ważnymi czynnikami.

Odpowiednie parametry

Bardzo ważne jest to, by przed zakupem dokładnie sprawdzić, jaką klasę ścieralności mają nasze panele. Jeśli chodzi o pomieszczenia, w których ruch jest dość duży, czyli przykładowo korytarze i salony, dobrze jest pomyśleć o nieco wyższej klasie ścieralności. W tym przypadku dobrze sprawdzą się panele klasy AC3 bądź też AC4. Jeśli jednak chcemy by nasze panele naprawdę wytrzymały długie lata, wówczas możemy postawić nawet na klasę AC5 oraz AC6. Takich paneli głównie używa się w sklepach i w biurach, w których natężenie ruchu jest naprawdę bardzo wysokie. Można je jednak bez problemu zamontować również w domu mieszkalnym.

Poza tym dobrze jest przed zakupem paneli sprawdzić również ich klasę użyteczności. Przykładowo klasa 21 świetnie nadaje się do sypialni czy też gabinetów. Sprawdzenie jaką klasę posiadają panele jest w stanie więcej nam powiedzieć na temat tego, czy będą one dobre do tego typu pomieszczenia.

Jeśli chcemy położyć panele również w kuchni oraz łazience, wówczas powinniśmy pomyśleć o takich, które są dość mocno odporne na wilgoć. Takie panele świetnie radzą sobie z nawet dość dużą ilością pary wodnej.

By panele były dobre należy sprawdzić ich odporność na różnego rodzaju odkształcenia oraz oczywiście na wilgoć. Oczywiście panele muszą być wykonane również z bardzo dobrej jakości drewna, o wysokiej klasie.

Prawidłowy montaż

Jednak nawet zakup najlepszych paneli nic nie da, jeśli nie zostaną one odpowiednio zamontowane. Do wykonania tego typu prac jeśli jest się laikiem, najlepiej wynająć fachowców. Każdy etap montowania takich paneli ma bowiem ogromny wpływ na to, jak będą one wyglądać po upłynięciu pewnej ilości czasu. Najważniejsze jest pozostawienie szczeliny dylatacyjnej i zastosowanie wszystkich zasad związanych chociażby z montażem na podłożu o odpowiedniej wilgoci. Nigdy nie powinnyśmy zapominać również o tym, że takie panele muszą być odpowiednio pielęgnowane.

Gdzie znaleźć panele podłogowe?

Sklepy z tego typu asortymentem najłatwiej znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej. Po wpisaniu przykładowego hasła panele podłogowe kielce dostępna w mieście oferta będzie na wyciągnięcie ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here