Meble drewniane - dlaczego warto je kupić

Meble drewniane mają dzisiaj wielu konkurentów. Są nimi komody, łózka, łatwy, stoły, szafy, krzesła wykonane z płyt wiórowych, sklejki, tworzyw sztucznych, różnego rodzaju stopów metali czy szkła. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety, aczkolwiek meble drewniane na tym tle się zdecydowanie wyróżniają. To bowiem wyjątkowe połączenie trwałości, elegancji i uniwersalności.

  1. Postaw na jakość i naturalność
  2. Do jakich wnętrz pasują drewniane meble?

Postaw na jakość i naturalność

Meble drewniane powracają dzisiaj do łask. Po okresie zachwytu metalowymi, szklanymi i plastikowymi elementami wyposażenia wnętrz, całkiem sporo klientów odczuwa potrzebę powrotu do naturalności. Meble sosnowe czy dębowe z pewnością są droższe niż ich plastikowe odpowiedniki lub meble ze sklejki, natomiast poczucie elegancji i jakości, jakie gwarantują jest nie do przecenienia. Wiele osób coraz bardziej ceni sobie „nature style” oraz częściej minimalistyczne, betonowe, surowe wnętrza są ocieplane właśnie za pomocą tych materiałów naturalnego pochodzenia. O szkodliwości plastiku powiedziano jest chyba wszystko. Każdy, kto choć przez kilka lat miał w domu plastikowe meble wie, że utrzymanie ich w czystości, ochrona przed porysowaniem, otarciem i innymi uszkodzeniami jest trudna. O ile na początku mogą się prezentować bardzo atrakcyjnie, o tyle z reguły po jakimś czasie niszczeją i tracą cały swój urok. Zaletą materiałów, takich jak drewno, jest nie tylko ich naturalność, lecz także trwałość, która sprawia, że dobrze wykonane meble dębowe mogą służyć nawet kilku pokoleniom, cały czas przepięknie się prezentując.

Do jakich wnętrz pasują drewniane meble?

Plusem mebli drewnianych jest także to, że pasują one właściwie do każdego rodzaju aranżacji. Meble rustykalne z pewnością idealnie wkomponują się w przestrzeń w stylu prowansalskim, toskańskim, a także stworzą klasyczną przestrzeń tradycyjnego salonu. Podobnie w przypadku minimalizmu skandynawskiego – meble drewniane w połączeniu z chłodnymi kolorami tapicerki, obić, wykładzin, często zestawione z naturalną drewnianą podłogą, ale i surowymi ścianami wnętrz, pięknie się komponują. Co ciekawe, meble z drewna dobrze prezentują się także w bardzo nowoczesnych przestrzeniach, wypełnionych szkłem, gresem, metalem. Wstawienie do takiego salonu lub sypialni drewnianego mebla sprawia bowiem, że pojawia się ciekawe przełamanie i kontrast. Drewniane meble także nieco ocieplają wyjątkowo surowe wnętrza. Drewno okazuje się więc materiałem właściwie uniwersalnym, z którego można stworzyć meble do każdego rodzaju przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here