Ekogroszek – paliwo węglowe przyjazne środowisku

0
1457

Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na zmianę dotychczasowych sposobów wytwarzania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych i fabrycznych. Powody tej zmiany są różnorodne – od poszukiwania sposobów na obniżenie kosztów ogrzewania, po chęć stosowania bardziej przyjaznych środowisku paliw opałowych.

Jednym z często stosowanych rozwiązań jest instalacja kotła retortowego, przeznaczone między innymi do spalania ekogroszku. Ekogroszek do paliwo stałe, wytwarzane na bazie węgla kamiennego lub brunatnego, wyselekcjonowanego ze względu na rozmiar jego bryłek. W składzie ekogroszku znajduje się minimalna ilość siarki oraz różnych substancji niepalnych i wody. Dzięki temu ekogroszek cechuje się wysoką kalorycznością.

Ekogroszek workowany – jak wybrać właściwy?

Dokonując zakupu ekogroszku, warto zwrócić uwagę na kilka jego właściwości. Na rynku funkcojnuje wiele tańszych zamienników, będących tak naprawdę podróbką produkowaną z pyłu węglowego i różnego rodzaju lepiszczy. Z tego powodu, doradzamy przede wszystkim zakup ekogroszku workowanego, którego wszystkie istotne parametry zostały umieszczone na opakowaniu. Dzięki temu mamy pewność, że produkt, który kupujemy, jest rzeczywiście ekogroszkiem.

Aby ustrzec się przed zakupem niewłaściwego ekogroszku, należy zwrócić uwagę na wielkość ziaren, która powinna mieścić się w przedziale 5-25 mm. Ziarna mniejsze i większe zawsze będą pogarszały właściwości cieplne ekogroszku. Szczególnie w przypadku zakupu ekogroszku luzem, należy zwrócić uwagę na jego parametry fizyczne – oprócz wielkości, także obecność pyłu oraz barwa paliwa.

Kaloryczność ekogroszku wynosi zazwyczaj ponad 24 MJ/kg, co oznacza, że jest w stanie wyprodukować stosunkowo znaczną ilość ciepła w trakcie spalania. Kolejnym ważnym parametrem jest spiekalność – wyrażona parametrem RI – której wartość wynosi zazwyczaj od 0 do 20. Oba parametry są istotne przy doborze odpowiedniego rodzaju ekogroszku.

SAM-BUD-ROL – sprawdzony dostawca paliwa grzewczego

Poszukując sprawdzonego dostawcy ekogroszku workowanego, warto zwrócić uwagę na firmę SAM-BUD-ROL, uznanego w naszym kraju dostawcy paliw, w którego ofercie znajdziemy m.in. pellet, węgiel oraz ekogroszek. SAM-BUD-ROL oferuje kilka rodzajów ekogroszku, w tym trzy własnej produkcji (ekogroszki: Comfort, Classic i Power MAX). Dostępny ekogroszek można zamawiać poprzez stronę internetową sambudrol.pl lub w składach opału zlokalizowanych w różnych miejscach Polski. Dostępne ekogroszki różnią się określonymi parametrami – siła opałową, spiekalnością, ilością wytwarzanego popiołu i innymi – dzięki czemu nadają się zarówno do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, jak i dużych zakładów, firm, szkół czy szpitali.

Osoby zainteresowany zakupem hurtowym bądź detalicznym mogą skorzystać z pomocy doradców SAM-BUD-ROL, którzy dzięki znajomości szczegółowych parametrów sprzedawanych produktów i doświadczeniu w ich użytkowaniu, pomogą w doborze optymalnego rozwiązania energetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here