Jak osłonić balkon

Uwielbiasz siedzieć na balkonie, popijając kawę i obserwując deszcz na zewnątrz? My też to uwielbiamy! Jednakże to nic przyjemnego, jeśli w tym czasie deszcz Cię oblewa. Jak można zapobiec wlewaniu się wody deszczowej na balkon? Zapoznaj się z naszymi poradami na to, jak osłonić balkon.

Moskitiera balkonowa — zamontuj ją!

Moskitiera na drzwi balkonowe ma wiele zalet. Jednakże jej największym plusem jest fakt, że chroni balkon przed szkodnikami i owadami. Roleta balkonowa także jest bardzo przydatna. Rolety zewnętrzne mogą być wykonane z przezroczystego PVC, rolet PVC przypominających wyglądem drewno lub rolet z tkaniny siatkowe. Można je zwinąć i całkowicie otworzyć, gdy nie pada deszcz, a chcemy cieszyć się świeżym powietrzem. PVC jest całkowicie wodoodporne i zapewnia suchość balkonu. Jeśli zdecydujesz się na przezroczysty materiał PVC, będziesz mógł przez niego patrzeć, gdy pada deszcz.

Zainwestuj w przesuwne szklane żaluzje

Szklane zasłony lub szklane okiennice zainstalowane wzdłuż ściany balkonu mogą się przesuwać, gdy jest ciepło, i zamykać podczas deszczu. Pamiętaj o tym, że nie jest jednak możliwe całkowite otwarcie przestrzeni balkonowej, ponieważ ściana boczna jest zwykle zamocowana na stałe. Do szkła należy używać wodoodpornych ram, a nie drewnianych.

Zainstaluj osłonę dachową

Jeśli balkon nie jest zadaszony, można zainstalować dach naczółkowy z dachówek lub arkusza PCW wspartego na ramie MS. Będzie to wymagało montażu przez profesjonalistę.

W celu zapewnienia dodatkowej wodoszczelności należy użyć płytek podkładowych, aby uszczelnić wszelkie szczeliny w zewnętrznej warstwie płytek. Jeśli zdecydujesz się na kilka szklanych płytek pomiędzy nieprzezroczystymi płytkami, możesz uzyskać promienie słoneczne wpadające do środka.

Zainstaluj wysuwaną markizę

Jeśli podoba Ci się pomysł elastycznej osłony, możesz zainstalować rozwijaną markizę z tkaniny, którą można zwinąć za pomocą silnika. W ten sposób, gdy zechcesz złapać promienie słoneczne, będziesz mógł to zrobić. Istnieje wiele firm, które zainstalują takie markizy zgodnie z rozmiarami i specyfikacjami wymaganymi przez klienta. Zazwyczaj markizy te są pokryte plastikowym wykończeniem, aby nie uległy uszkodzeniu podczas deszczu. Jeżeli markiza nie jest bardzo mocno zakotwiczona, może odfrunąć, zwłaszcza podczas silnej burzy. Dlatego, jeśli mieszkasz w rejonie, w którym występują silne wiatry, poproś o dodatkowe wzmocnienie. Najczęściej spotykane markizy są w paski, niemniej jednak można je znaleźć w niemal każdym kolorze.

Sprawdź ofertę na moskitiery prosto od producenta: https://anwis.pl/pl/moskitiery-okienne-i-drzwiowe-tarasowe-i-balkonowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here