Jak przygotować się do rozmowy z projektantem wnętrz?

Przede wszystkim należy przygotować rzut deweloperski – wystarczy nawet taki z internetu. Dzięki niemu projektant wnętrz będzie mógł ustalić kosztorys. Rzut deweloperski musi zawierać projekt lub szkic pomieszczeń z podanymi wymiarami. Jako, że jest to projekt indywidualny, ustalenie kosztu projektu wymaga poświęcenia przez projektanta trochę dłuższego czasu, w którym wykona on odpowiednie obliczenia i szacunki planując pracę na wiele tygodni lub miesięcy.

Formalności

Następnie projektanta należy poinformować o wszystkich terminach związanych z projektem, czyli planowany termin odbioru mieszkania, skończenia czy rozpoczęcia budowy, kiedy ekipy rozpoczynają pracę, kiedy kończy się termin najmu, itp. To pozwoli sprawdzić projektantowi czy jest w stanie podjąć się projektu w wyznaczonym czasie, więc warto przygotować sobie te informacje przed rozmową.

Szczegóły

Gdy formalności są już przygotowane, należy zastanowić się nad tym, co się lubi. Właściwie to powinno się to zrobić już wcześniej, przed podjęciem jakichkolwiek działań. W tym celu powinno się przeanalizować wcześniejsze doświadczenia z różnymi mieszkaniami. Być może są takie mieszkania, które nam się kiedyś spodobały, albo i nie. Można się wtedy dowiedzieć jakie mamy gusta albo czego unikać w projektowaniu mieszkania. Należy również zastanowić się czego potrzebujemy – być może jest coś co nam by się szczególnie przydało w zajęciach w domu. Swoje odczucia co do tego typu upodobań i potrzeb należy przedstawić projektantowi. Projektant powinien umieć sobie to wyobrazić i mieć spojrzenie na przestrzeń oraz możliwości jej zagospodarowania. Dzięki temu wspólnie dojdziecie do konsensusu i podejmiecie najlepszą decyzję.

Warto również pamiętać o tym, żeby przeczytać opinię innych klientów na temat architekta wnętrz, z którym chcielibyśmy nawiązać współpracę. Złe doświadczenia innych często mogą nas uchronić przed podjęciem decyzji katastrofalnej w skutkach. Trzeba także zapoznać się z jego portfolio. Nie można podejmować decyzji w ciemno albo podpisywać czegokolwiek przed pierwszym spotkaniem. Projektantowi wnętrz należy zadawać dużo pytań – powinien on być w stanie z łatwością wytłumaczyć nam korzyści płynące z takich czy innych rozwiązań, a także czemu coś wygląda tak czy owak. Powinien wiedzieć o czym mówi. Jeżeli usługa przez niego oferowana budzi wątpliwości, to sygnał, by poszukać lepszego.

Zobacz ofertę na http://www.ainprojektowanie.com/oferta/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here