Jak wybrać najlepszą ofertę na panele fotowoltaiczne z montażem we Wrocławiu

Boom na fotowoltaikę wcale nie kończy. Firmy oferujące montaż paneli fotowoltaicznych mają pełne ręce roboty, a na rynku wciąż pojawiają się nowe. Ostra konkurencja o klienta ma pozytywny wpływ na koszty fotowoltaiki, natomiast jednocześnie może utrudnić znalezienie rzetelnego wykonawcy. Jeśli sam chcesz zamówić panele fotowoltaiczne z montażem we Wrocławiu, to zacznij od dokładnego przeanalizowania ofert lokalnych firm. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Bezpłatny audyt

Żadna profesjonalna firma montująca panele fotowoltaiczne nie podejmie się realizacji zadania bez wcześniejszego przeprowadzenia audytu energetycznego. Ma on na celu określenie faktycznego zapotrzebowania na moc instalacji fotowoltaicznej. Ekspert weźmie pod uwagę takie elementy, jak położenie budynku, rodzaj i skierowanie dachu, ewentualne przeszkody mogące rzucać cień na ogniwa fotowoltaiczne, a także obecne i prognozowane zużycie prądu w gospodarstwie domowym lub firmie (audyt przeprowadza się również na rzecz klientów biznesowych).

Wnioski z audytu są podstawą do przygotowania wyceny, co pozwoli inwestorowi poznać ceny paneli fotowoltaicznych oraz oczywiście całej instalacji wraz z usługą montażu. Bezpłatny i niezobowiązujący audyt wraz z wyceną swoim klientom oferuje jeden z najbardziej renomowanych wykonawców fotowoltaiki we Wrocławiu, firma Sun For You. Audyt można zamówić bezpośrednio na jej stronie internetowej –  https://sunforyou.pl/.

Porównanie wycen

Mając na stole kilka ofert od konkurencyjnych firm wykonujących instalacje OZE warto poświęcić kilka godzin na ich szczegółowe porównanie. Nie sugeruj się wyłącznie końcową ceną, ponieważ odzwierciedla ona tak istotne dla inwestora kwestie, jak jakość zaproponowanych komponentów oraz fachowość montażu.

Jeśli widzisz, że firma X zaoferowała cenę np. 20 tys. zł za instalację o mocy 5,5 kWp, a firma Y chce za nią 28 tys. zł, to rozbieżność jest naprawdę duża. Warto więc zadać sobie pytanie, z czego ona wynika? Odpowiedź da Ci kosztorys.

Koniecznie sprawdź, jakie panele fotowoltaiczne zaproponowały obie firmy – czy są to panele producentów z listy Tier 1 (klasyfikuje ona największych producentów fotowoltaiki na świecie), a może jakiejś kompletnie nieznanej firmy? Jakich falowników chcą użyć wykonawcy? Czy wycena uwzględnia wszystkie koszty, w tym zakupu niewidocznych komponentów instalacji, wykonania uziemienia etc.? To bardzo ważne kwestie, z których na pewno wynika końcowa cena.

Serwis

Analizując oferty na montaż fotowoltaiki nie skupiaj się tylko na tym, ile dziś zapłacisz wykonawcy. Zawsze miej na uwadze to, że instalacja docelowo ma pracować przez kilkadziesiąt lat i gwarantować Ci konkretne oszczędności na zakupie energii elektrycznej. To wiąże się z koniecznością jej regularnego serwisowania, a także bieżącego usuwania ewentualnych awarii, które przecież mogą się zdarzyć nawet w przypadku zastosowania komponentów klasy premium.

Właśnie dlatego warto się upewnić, że mamy do czynienia z rzetelną firmą, która działa na rynku nie od wczoraj, ma ugruntowaną pozycję oraz zapewnia krótki czas reakcji na zgłoszenie serwisowe. Im szybciej zostanie usunięta usterka, tym mniejsze straty poniesie właściciel niepracującej instalacji.

Chcąc zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu psychicznego warto powierzyć projektowanie fotowoltaiki i montaż systemu fotowoltaicznego sprawdzonej firmie z już 12-letnim doświadczeniem w branży, jaką jest Sun For Youhttps://sunforyou.pl/montaz-paneli-fotowoltaicznych-we-wroclawiu/.

Gwarancja

Należy bardzo uważać na pułapki zastawione przez niektóre firmy montujące panele fotowoltaiczne. Zdarza się, że wykonawcy udzielają klientowi tylko podstawowej gwarancji na usługę montażu wynikającej z przepisów o rękojmi – wynosi ona jedynie 2 lata. Jeśli po tym czasie instalacja ulegnie awarii, to właściciel będzie mieć spory problem. Co z tego, że nadal ma gwarancję np. na ogniwa fotowoltaiczne, jeśli nie jest w stanie samodzielnie zdemontować uszkodzonych modułów i odesłać ich do producenta?

Warto także sprawdzić, jak długiej gwarancji na swoje produkty udzielają producenci poszczególnych komponentów instalacji fotowoltaicznej. Obecnie minimalny okres, jakiego należy oczekiwać, to 20 lat na panele oraz 7 lat na falownik. Oferty uwzględniające komponenty z krótszymi okresami gwarancyjnymi lub niejasnymi warunkami świadczenia gwarancji powinny być od razu odrzucane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here