Ozdobna ściana – trendy 2021

0
627

Nadal największą popularnością cieszą się dzisiaj mieszkania urządzane w stylu klasycznym. Wszystko dlatego, że solidne, proste i zawsze funkcjonalne podstawy z powodzeniem udaje się urozmaicić łatwymi do zmiany dodatkami. Dekorem w takich wnętrzach może być jedna ze ścian. Taka ozdoba wprowadzi wyjątkowy klimat, patrząc na wystrój całego pomieszczenia, niewątpliwie będzie miała znaczenie jako wyznacznik konkretnego stylu, w jakim został urządzony salon czy sypialnia. Przedstawiamy trendy, jakie obecnie obowiązują, uwzględniając dekoracyjne ściany w przestrzeniach mieszkalnych.

Tapety nadal modne

Jeśli tapety wciąż kojarzą Ci się z nudnymi pod względem aranżacji wnętrz latami 80. i 90., to wyprowadzamy Cię z tego błędu. Nadal są świetnym sposobem, aby szybko i w łatwy sposób ozdobić ścianę. Do wyboru masz przeróżne wzory, hitem są różne fototapety. Dzięki nim udaje się wprowadzić konkretny klimat w danym pokoju.

Wybierając tapety, oczywiście sugeruj się indywidualnym gustem, ale bierz też pod uwagę ich parametry techniczne. Świetnym wyborem są tapety zmywalne, które łatwo utrzymasz w czystości. Patrząc na względy estetyczne, skuś się na tapetę 3D, to taka jest teraz najmodniejsza.

Ściana strukturalna

Ściany jako główny dekor często królują we wnętrzach minimalistycznych, w których nie ma miejsca na tzw. durnostojki. Tworzą unikalny klimat w salonach urządzanych w stylu skandynawskim albo tym loftowym. Od wielu sezonów ogromną popularnością cieszy się beton strukturalny, można wybrać też ścianę z cegły – najlepiej sprawdza się cegła ręcznie formowana. Taka dekoracja sprawdza się, jeśli zostanie zastosowana tylko na jednej ze ścian, na przykład tej centralnej. Jeśli ta ozdoba zdominuje wnętrze, może być nazbyt przytłaczająca i mroczna.

Innowacyjne rozwiązania

W każdym sezonie dyktowane są inne trendy, a producenci tego typu ozdobników oferują nam coraz to inne rozwiązania. Dzisiaj coraz więcej osób stawia na łatwe w montażu panele. Te nadają się bez względu na styl wnętrza, ponieważ udaje się dobierać właśnie zgodnie z danym klimatem. W mieszkaniach w stylu glamour sprawdza się sztukateria ścienna, w tych nowoczesnych lepsze będą lamele ścienne. Hitem są dzisiaj panele ze sztucznym mchem albo inną roślinnością. Te pięknie wyglądają we wnętrzach współczesnych, białych, wręcz sterylnych, by ożywić całość.

Podsumowanie

Bez względu na pomieszczenie, w którym zastosuj ozdobną ścianę, pamiętaj o kilku zasadach. Wykorzystany materiał musi być najlepszej jakości. Sama ściana ma być spójna z pozostałym wyposażeniem i stylem wnętrza. Powinna być ozdobnikiem, ale nie nazbyt rzucającym się w oczy. Stosuj dekoracyjne ściany, które łatwo zmienisz, kiedy Ci się znudzi bądź nastanie inna moda.

Dozwolone są różne rozwiązania, ale te muszą być zawsze w pełni bezpieczne dla wszystkich domowników. Większość dekorów zamontujesz samodzielnie – ściana może być chociażby ozdobiona grafikami czy ramkami z rodzinnymi zdjęciami, ale niektóre prace musisz powierzyć fachowcom, na przykład wykonanie ściany strukturalnej czy położenie cegły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here