Jak wybrać najlepszy brodzik prysznicowy?

Urządzając lub remontując łazienkę, musisz podjąć wiele trudnych decyzji – wybrać glazurę, pralkę, a także określić, czy bardziej przyda się wanna czy brodzik itd. Nie są to łatwe dylematy, dlatego podpowiemy Wam, jak wybrać najlepszy brodzik. Występuje wiele modeli, o różnej wielkości i kształcie, wykonane z różnych materiałów itd. Wybór odpowiedniego pomoże stworzyć wymarzoną aranżację łazienki.

Kształt brodzika

Jeśli dylemat w stylu wanna czy brodzik masz już za sobą, musisz teraz określić rozmiar oraz kształt modelu pasującego do Twojej łazienki. Może być kwadratowy, prostokątny, okrągły lub półokrągły itd. Za najbardziej uniwersalne, czyli najłatwiejsze we wpasowaniu do wnęki, uznaje się kwadratowe i prostokątne.

Najpopularniejsze wymiary to 80×80 cm, 90×90 cm oraz 100×100 cm, a do niewielkich pomieszczeń 70×70 cm. Musisz też określić, jakie drzwi prysznicowe wybrać – prawe, lewe, otwierane, przesuwne itd. Wybór jest naprawdę duży, dlatego rozważ wszystkie opcje, zanim dokonasz zakupu.

Głębokość brodzika

Innym parametrem, który warto wziąć pod uwagę, jest głębokość brodzika, bo wpływa ona na komfort kąpieli. Płytkie są tańsze, ale mniej funkcjonalne. Nie zrobisz w nich wygodnie prania, nie wykąpiesz dziecka, a woda będzie miała tendencję do wychlapywania się – nawet podczas kąpieli. Warto zatem rozważyć kupno głębokiego brodzika – alternatywą dla tego rozwiązania jest wanna prostokątna oraz parawan nawannowy.

Jednak mimo że głębokie brodziki są bardziej funkcjonalne, te płaskie prezentują się znacznie lepiej – wyróżnia je lekkość i elegancja. Modne są modele mające jedynie 2-3 cm głębokości, które w dodatku można w dużym stopniu wpuścić w posadzkę.

Z jakiego materiału brodzik wybrać?

Brodziki są produkowane z różnych materiałów. Mogą być m.in. z akrylu sanitarnego – są lekkie, gładkie, łatwe w pielęgnacji, ale podatne na zarysowania i przebarwienia. Wyróżnia je też dobry stosunek ceny do jakości. Wybór wśród nich jest bardzo szeroki, bo są najpopularniejsze.

Emaliowany brodzik prysznicowy ze stali jest dość odporny na zarysowania i działania chemikaliów, a poza tym łatwy w czyszczeniu. Można też wybrać brodzik z odlewów mineralnych – droższy, ale odporny na przebarwienia i substancje chemiczne, łatwy w utrzymaniu w czystości, o właściwościach antybakteryjnych. Niezwykle stylowo prezentują się brodziki wykonane z ceramiki – eleganckie, solidne, odporne na zarysowania, ale ciężkie i dość drogie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here