lampy do biura

Odpowiednie oświetlenie biura jest szczególnie istotne. W końcu to właśnie w tym miejscu spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, bo zazwyczaj aż 8 godzin a z pewnością bywają sytuacje, w których czas ten się wydłuża. W dodatku to w biurze musimy skupiać swój wzrok na ekranie monitora albo na różnego rodzaju dokumentach nawet tych papierowych. Lampy do biura powinny więc z jednej strony zapewniać nam odpowiednie oświetlenie podczas pracy a z drugiej także wpasowywać się w design panujący w pomieszczeniu. To od niego także zależy to, czy w gabinecie będzie nam się przyjemnie pracowało oraz, czy nasza uwaga nie będzie niepotrzebnie rozpraszana.

Jakie lampy do biura powinniśmy wybrać?

Niezależnie od tego, czy wybieramy oświetlenie do większego biura, w którym pracuje więcej osób, czy do własnego osobistego gabinetu, powinniśmy pamiętać o zastosowaniu zarówno lamp wiszących stanowiących główne źródło światła oraz oświetlenie zadaniowego, którym można wspomóc się podczas wykonywania konkretnych czynności. Do tej pierwszej grupy zaliczymy wiszące lampy do biura. Oświetleniem zadaniowym natomiast są wszelkie lampki biurkowe, które wspomagają nas podczas wykonywania różnych prac biurowych. W miejscu wykonywania naszej pracy niezależnie czy to duże biuro, czy mały gabinet, możemy rozmieścić także punkty z oświetleniem dekoracyjnym. Tego typu lampy do biura mają za zadanie wprowadzić odpowiednią atmosferę, wpłynąć na podwyższenie jakości designu, wystroju oraz sprawić, że będzie nam się miło przebywało w pracy.

Wiszące lampy do biura – jak dobrać?

Ten rodzaj oświetlenia wybieramy, kierując się dwoma ważnymi kwestiami. Pierwszą z nich jest oczywiście praktyczność a drugą design. Powinniśmy więc przede wszystkim wybrać taką lampę wiszącą, która zapewni nam odpowiednie oświetlenie w całym biurze. Czasami jeden egzemplarz to zdecydowanie za mało. W większych pomieszczeniach zdecydowanie przyda się kilka lamp rozmieszczonych w odpowiednich punktach w taki sposób, aby całe pomieszczenie było równomiernie oświetlone. Ważne jest to, aby klosze tego typu lamp do biura rozpraszały światło po całym pomieszczeniu. Skierowanie światła głównego w jednym kierunku nie sprzyja skupieniu i koncentracji. Zabieg ten może być jedynie odpowiedni dla oświetlenia zadaniowego.

W jakim stylu lampa wisząca do biura?

Design oświetlenia oczywiście dobieramy do aranżacji, jaka została zastosowana we wnętrzu. W biurowcach sporą popularnością cieszą się lampy nowoczesne a w tym lampy wiszące industrialne. Nowoczesne oświetlenie jest minimalistyczne, proste, a zarazem bardzo luksusowe. Powstaje ono przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Biurowe wnętrza loftowe są w dzisiejszych czasach bardzo popularne ze względu na swój ciekawy klimat, który z jednej strony jest przytulny, a z drugiej sprzyja skupieniu i koncentracji. To dlatego, że niewiele elementów w nich jest w stanie nas rozproszyć. Lampy wiszące industrialne są niezwykle proste, często składają się jedynie z kabla oraz ozdobnej żarówki. Jeśli pojawia się klosz, to kształtem przypomina on klatkę albo stworzony jest ze szkła przywodzącego na myśl słoik. Nowoczesne oświetlenie w biurze zdecydowanie sprzyja nie tylko naszemu dobremu samopoczuciu, ale i lepszemu skoncentrowaniu się na wykonaniu powierzonych zadań.

Stojące lampy do biura, czyli pomocne oświetlenie zadaniowe

Żadne biuro czy gabinet nie mogą obejść się bez dodatkowego oświetlenia w postaci lampek na biurko. Przy jej wyborze powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę na temperaturę barwową żarówki. Skupieniu i uwadze sprzyjają raczej zimniejsze barwy światła. Nie powinniśmy w żadnym wypadku decydować się lampę do biura, która emituje ciepłe światło – takie sprzyja jedynie odpoczynkowi oraz relaksacji. Lampka powinna być także tak prosta, jak tylko się da po to, aby nie odciągała naszej uwagi od pracy. Nieprzeźroczysty klosz pozwoli nam na skierowanie strumienia światła w konkretne miejsce, co jest wygodne w momencie, gdy pracujemy z różnego rodzaju dokumentami. Jeśli natomiast większość pracy wykonujemy na komputerze, to nasza biurkowa lampka do biura może spokojnie emitować rozproszone światło. Ważne jest to, aby jedynym źródłem światła nie był monitor, w który się wpatrujemy, ponieważ w takim momencie meczymy wzrok i obniżamy jakość swojej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here