prześcieradło

Wybór odpowiedniego wyposażenia sypialni na zimę to nie tylko ciepła kołdra i odpowiednia pościel. Oczywiście są to elementy najważniejsze, szczególnie gdy nie mamy zbyt wysokiej temperatury w mieszkaniu, jednak warto zadbać także o prześcieradło, od którego może zależeć komfort naszego snu. Dobrze dobrane prześcieradło to nie tylko wygoda, ale także wytrzymałość i uniwersalność, czego nie można powiedzieć o wielu materiałach. Jednak jeśli chodzi o prześcieradła na zimę, to istnieją sprawdzone rodzaje, dzięki którym z każdej strony będziemy otuleni przyjemnym w dotyku materiałem. Jakie prześcieradło w takim razie wybrać na zimne dni? Doradzamy!

Przyjemne w dotyku prześcieradła flanelowe i frotte

Najważniejsze zimą jest oczywiście ciepło. To tyczy się głównie grubości kołdry, jednak jak wiadomo, na komfort mają wpływ także małe rzeczy. Jedną z nich jest materiał, z jakiego wykonana jest prześcieradło. Skoro zimowe pościele wykonywane są z przyjemnych materiałów takich jak flanela, kora czy frotte, to dlaczego podobnie nie miałoby być z prześcieradłami? Tak oto możemy skompletować idealny komplet na zimę, gdzie cały otulający materiał będzie ciepły zaraz po wejściu do łóżka. Jeśli chodzi o prześcieradła, to najbardziej zimowe są te wykonane z flaneli. Najlepiej bowiem trzymają ciepło, a jednocześnie są wykonane z bawełny, a więc bezpieczne w użytkowaniu i oddychające nawet przy wyższych temperaturach. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej uniwersalnego do użytku także wiosną i wczesną jesienią, to lepszy od flaneli będzie materiał typu frotte. Prześcieradła z niego wykonane charakteryzują się wykonaniem w większości z bawełny oraz sporą rozciągliwością, co pozwoli idealnie dopasować je do materaca.

Prześcieradło na zimę – z gumką czy bez?

Oczywiście najpopularniejszą kategorię stanowią prześcieradła z gumką, jednak czy są one jedynym słusznym wyborem? Okazuje się, że niekoniecznie. Modele bez gumki to wygoda przechowywania i rozkładania oraz ściągania, co w dalszym ciągu doceniają hotele i pensjonaty. Do domowego użytku warto jednak postawić na prześcieradło z gumką, które oprócz oczywistej zalety lepszego estetycznego dopasowania do łóżka i ukrycia materaca ma jeszcze inną mocną stronę. Mianowicie w zimie każdy raczej chce uniknąć poprawiania prześcieradła w trakcie snu, gdy to przypadkowo się zawinie i będzie nas ugniatać, prawda? W końcu każde wyciągnięcie ręki spod zimowej kołdry to narażanie się na dyskomfort, nie mówiąc już o sytuacji, gdy całkowicie zwiniemy materiał. Dlatego też na zimowy okres najlepsze będą prześcieradła z gumką wykonane z przyjemnych w dotyku i ciepłych materiałów.

Jakiego koloru prześcieradło wybrać?

Oczywistą kwestię rozmiaru prześcieradła pominiemy, jednak pozostał jeszcze wybór koloru. Jest to rzecz pozornie nieistotna, jednak odpowiednie dopasowanie barwy do pościeli i wystroju całego wnętrze pozwoli nam uzyskać harmonię, która może mieć niemały wpływ na sen. Sama barwa ma zresztą wpływ na samopoczucie, dlatego tak ważne jest, by wybrać kolor odpowiadający naszym potrzebom. Czerwone prześcieradło wraz z pościelą w tej barwie będzie działać pobudzająco, a niebieski z kolei zapewni spokój i poczucie bezpieczeństwa. Elegancja to kolor fioletowy, a szary jako neutralny kolor działa wyciszająco. Do tego szare prześcieradła można śmiało łączyć z innymi barwami. Być może w zimowej sypialni warto zrezygnować z zimnych barw, jeśli tylko poszukujemy ciepła i kontrastów. Kwestię koloru należy jednak rozstrzygnąć samemu, ponieważ uniwersalne prawdy tu nie istnieją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here