Kanapa ogrodowa na ciepłe, letnie wieczory

Któż z nas nie marzy po całym dniu pracy o wypoczynku na własnym tarasie? Zapaść się w miękkich poduszkach kanapy słuchając cykania świerszczy i patrząc w rozgwieżdżone letnie niebo z filiżanką kawy lub kieliszkiem wina w ręce – oto piękne zakończenie pracowitego dnia.

Sofa ogrodowa na miarę miejskich warunków

Ta wyidealizowana wizja wcale nie musi być fikcją. Owszem, mieszkaniec miasta nie dostrzeże na wieczornym niebie gwiezdnych konstelacji (chyba, że podczas globalnej awarii zasilania), rzadko dysponuje też tarasem, ale mimo wszystko, żeby móc odpocząć na własnej ogrodowej sofie wcale nie musi gospodarować ogromną przestrzenią. Producenci mebli tarasowych, oprócz dużych zestawów wypoczynkowych, oferują również niewielkie sofy, które zmieszczą się nawet na stosunkowo niedużym balkonie. Wśród ofert znaleźć można meble o naprawdę niewielkich gabarytach. Drobna kanapa ogrodowa o szerokości niespełna 120 czy 130 cm i głębokości do 70 cm to propozycje na klasyczne długie i wąskie loggie w mieszkaniach z wielkiej płyty – swobodnie można je tam ulokować, a do dyspozycji zostanie jeszcze sporo miejsca. W nowszym budownictwie często spotkać można większe balkony, a nawet duże tarasy o powierzchni dwudziestu kilku metrów kwadratowych. Z kolei użytkownicy mieszkań na parterze mają niekiedy do dyspozycji mini ogródki. Nie nadają się one specjalnie do uprawy, ale zwykle jest na nich wystarczająca ilość miejsca, żeby postawić tam całkiem dużą sofę.

Domy jednorodzinne i duże ogrody

Mieszkańcy willi miejskich lub też podmiejskich domów jednorodzinnych oczywiście mają jeszcze większy wybór. Nawet jeśli nie dysponują dużym tarasem, to najczęściej przestronny ogród pozwala na ustawienie sof naprawdę sporych rozmiarów, często nawet dwóch czy trzech, nie licząc przy tym każdego centymetra powierzchni. Można pofolgować wyobraźni i postawić na designerskie kanapy z szerokimi podłokietnikami i oparciami albo retro, nieskromnie gięte i wymagające dla zaprezentowania swojego piękna wiele przestrzeni. Własny ogród to również doskonałe miejsce, żeby ustawić w nim ciekawe, podświetlane sofy LED – całkowity mrok lub półmrok pozwalają na zaprezentowanie efektu, który w miejskich warunkach ulicznego oświetlenia jest ledwie widoczny.

Kanapa ogrodowa – jaki materiał wybrać?

Dzisiejsza technologia pozwala na wyprodukowanie pięknych mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego. Kiedyś polietylen czy poliuretan kojarzyły się z tandetą, dziś dobrze wykonane kanapy najlepszych producentów mebli z technorattanu uznaje się za designerskie i eleganckie. Oczywiście natura również prezentuje się pięknie, jednak kupując kanapę ogrodową z drewna, naturalnego rattanu czy wikliny, należy liczyć się z tym, że trzeba o nią bardzo starannie dbać. O ile technorattan lub inne tworzywo sztuczne dobrej jakości może z powodzeniem spędzić niejedną zimę na balkonie bez jakiegokolwiek uszczerbku dla struktury mebla czy kolorystyki, o tyle naturalną sofę należy przechować w okresie zimowym w pomieszczeniu suchym i  o dodatniej temperaturze oraz sezonowo dokonywać jej konserwacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here