Kominek potrzebuje solidnego komina

Planując budowę domu z kominkiem, zlecamy projektantowi wzięcie tego elementu pod uwagę w ostatecznym projekcie.

Wszystko dopięte na ostatni guzik

Kominek to wrażliwa infrastruktura, która wymaga dbałości o szczegóły wykonania i jakość użytych materiałów. Niezwykle istotnym elementem dla późniejszej eksploatacji gotowego kominka jest komin. Wszystkie komponenty powinny posiadać atesty i muszą być oznakowane międzynarodowym symbolem bezpieczeństwa CE umieszczonym na każdym samodzielnym elemencie.

Polecane wsparcie techniczne

Taki właśnie wymóg spełniają produkty dostarczane przez Manufakturę kominków. Rodzimą firmę parającą się doradztwem w kwestiach związanych z asortymentem nowoczesnych kominków. Podane informacje można potwierdzić pod adresem www – manufaktura-kominkow.pl

Oprócz oferty gotowych wyrobów dwóch skandynawskich marek Scan i JØTUL, przedsiębiorstwo zapewnia usługi producenta i usługodawcy realizującego indywidualne zamówienia klientów. Kominki Reda na miarę dostarcza IGNIF.

Firma zajmuje się doradztwem technicznym w razie wątpliwości podczas trudnych wyborów projektowych i zakupowych.

Komin – jaki powinien być?

Jeszcze do niedawna wszystkie kominy budowane były z cegieł i powstawały razem z zabudową budynku od samych podwalin. Stanowiły część składową ścian. To już przeszłość. Dzisiejsze kominy, a w zasadzie systemy kominowe dostarczane są w liniach produktowych zapewniających kompletną funkcjonalność sieci odprowadzającej spaliny.

Co prawda stosuje się jeszcze do budowy profile ceramiczne. Jednak teraz kominy buduje się ze stali odpornej na działanie warunków atmosferycznych i korodujący wpływ spalin. Mogą powstać jako nowe realizacje lub być użyte w procesie modernizacji już działających ciągów kominowych. Wkłady z blachy kwasoodpornej umieszcza się w kanale dymowym. I jeśli zajdzie konieczność korekty przebiegu kanału, poddaje się go frezowaniu.

Niezależne systemy kominowe mają szerokie zastosowanie w realizacjach przewidujących stosowanie kominków wolno stojących podczas zmiany aranżacji wystroju wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here