nowoczesne

Planujesz budowę domu i chcesz sięgać tylko po sprawdzone, ekonomiczne rozwiązania? Czeka cię wymiana okien, więc chcesz wymienić stary parapet na nowy? A może po prostu w swoim planie budynku przewidujesz ciepłe parapety, ale nie wiesz, na jakie najlepiej się zdecydować? Niezależnie od tego, jakie rozterki chodzą po Twojej głowie, to rozwiązanie stworzone idealnie dla Ciebie i Twojego domu.

Co kryje się pod enigmatyczną nazwą „ciepłe parapety”?

Nie każdy jest znawcą terminów budowlanych i nie każdy musi być. Dla większości osób, słyszących po raz pierwszy o ciepłych parapetach, termin ten nie mówi zbyt wiele. Mogą wyobrażać sobie system grzewczy, ale nie będzie to zgodne z prawdą. Ciepłe parapety, to parapety stworzone ze specjalnych materiałów, które pomagają poprawić warunki termiczne budynku, ograniczając ilość zimnego powietrza z zewnątrz, który dostaje się do jego wnętrza. Co więcej, ciepłe parapety swoją konstrukcją sprzyjają ograniczaniu ilości wilgoci i przenikania wody między oknem a parapetem, poprawiając szczelność i wpływając pozytywnie na kondycję całego budynku. Dzięki nim nie musisz się obawiać problemów z gromadzącą się wilgocią, a co za tym idzie, szkodliwą pleśnią. Chroniąc przed wilgocią, parapety chronią elementy elewacji przed zniszczeniem i koniecznością wymiany lub odnowy. To ogromna oszczędność, nie tylko w trakcie obliczania wydatków na ogrzewanie wnętrz, ale także planowanych remontów. Wiele modeli ma też specjalną, ochronną warstwę UV, chroniącą kolor i powierzchnię parapetu przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych. Im szybciej rozważasz założenie ciepłych parapetów, tym lepiej. Nie są przeznaczone jedynie do instalacji w nieruchomościach dopiero budowanych, łatwo dopasować je do już wykończonych, a nawet i wiekowych budowli. Parapety wykonuje się na zamówienie, pod wymiar Twoich okien, nie na odwrót. Są stworzone idealnie pod Twoje potrzeby. 

Jakie rodzaje ciepłych parapetów są dostępne i na które najlepiej się zdecydować?

Ciepłe parapety można montować nie tylko na zewnątrz domu, mieszkania czy biura, to także świetne rozwiązanie do zastosowania wewnątrz. Profile ciepłych parapetów są dostosowane do różnych typów okien, występują w różnych szerokościach, w różnych grubościach tworzone są z różnych materiałów. Osoby oczekujące od swoich parapetów większej wytrzymałości, wciąż mogą znaleźć opcje kamienne i metalowe, do montażu przy oknach. Spośród dostępnych modeli, znajdą się także takie, idealne do montowania przy drzwiach balkonowych nieprzesuwnych i na balkonach. Nie mają one części wystającej i znakomicie komponują się z resztą domu. A kiedy nie ma być parapetów w ogóle, warto zainwestować w proste listwy podokienne, pomagające chronić budynek przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Nawet jeśli, czytając opisy konkretnych modeli parapetów, jesteś zdecydowany na konkretny model, i tak warto skonsultować się ze specjalistą w trakcie dobierania najlepszej opcji. Odwiedź sklep Grupamagnum, sprawdź jakie profile sprawdzą się najlepiej przy Twoich oknach i ciesz się świetną jakością, w znakomitej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here