Meble na wymiar, czy gotowe ze sklepu?

0
1668

Meble idealne to meble dopasowane. Dopasowane zarówno do potrzeb użytkowników, jak i do wystroju pomieszczeń. Meble podobnie, jak mieszkanie czy dom kupowane są na lata. W sprzedaży dostępne są meble wykonywane na wymiar oraz meble gotowe. Którą opcję wybrać? O tym przeczytasz na http://artederadi.com/  i poniżej.

Meble na wymiar – stworzone na indywidualne potrzeby nabywcy

Meble tworzone na wymiar to opcja dla wymagających klientów. Takie meble można zamówić praktycznie u każdego sprzedawcy. W tym celu niezbędne jest uzgodnienie kilku ważnych kwestii dotyczących wymiarów zarówno mebli, jak i pomieszczenia, w którym mają się znajdować. Jeśli chodzi o większą ilość mebli lub ich komplet, najlepiej umówić się na indywidualne spotkanie z pracownikiem, który dokona pomiarów. Obowiązkowe jest także spotkanie w celu ustalenia szczegółów projektu. Tylko wówczas uda się uniknąć niedomówień.

Zakup mebli na wymiar to bez wątpienia dobra opcja. Dzięki fachowej pomocy właściwie dobierzemy styl i kolor frontów oraz rodzaj elementów dodatkowych, tj. uchwytów, ozdób czy też okuć. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób o niestandardowym wzroście. Tylko w ten sposób zakupimy szafki o wysokości wyższej niż przeciętna lub łóżko dłuższe niż 2 m. Będąc posiadaczem mebli tworzonych na wymiar mamy większe pole do popisu podczas zmiany aranżacji wnętrza. Możemy wówczas domówić potrzebne dodatkowe meble.

Meble gotowe – szybko i tanio

Bardzo często chodząc po sklepach, zachwycamy się gotowymi, pięknie oświetlonymi zestawami mebli. Zdarza się, że pokusa wygrywa i lądują one u nas w domu. Wszystko może się dobrze skończyć. Należy jedynie przestrzegać kilku ważnych zasad. Pierwszą z nich, podobnie jak w przypadku mebli na wymiar jest wykonanie pomiarów. W tym przypadku jednak możemy zmierzyć meble, które nam się podobają i sprawdzić, czy wpasują się w nasze pomieszczenie. Zawsze można rozważyć kilka opcji rozmieszczenia. Jeśli uda się wpasować meble, śmiało możemy pozwolić sobie na ich zakup. Inną opcją, bardziej ryzykowną jest wykonywanie przeróbek. Dobry stolarz dopasuje meble, przestawiając elementy i przycinając je w odpowiednim niewidocznym miejscu.

Najczęstszym powodem, dla którego klienci decydują się na zakup mebli gotowych, jest ich atrakcyjna cena. Może być ona jeszcze niższa, jeśli meble pochodzą z wystawy. Czasami takie meble są naprawdę dobrej jakości, a niska cena spowodowana jest ich nietypowym wymiarem, czy też brakiem jakiegoś elementu. Taka okazja niestety rzadko się zdarza. Niestety, meble gotowe bardzo rzadko dostosowane są do indywidualnych wymagań swoich użytkowników, a jak wiadomo, każdy klient ma inne potrzeby. Tego typu meble produkowane są w standardowych wymiarach i nie nadają się dla wszystkich osób.

Czy warto oszczędzać na meblach? Oczywiście, że nie. To rzecz, której nie kupuje się codziennie. Meble zwłaszcza te użytkowane w kuchni będą podlegały szybkiej eksploatacji. Jeśli zdecydujemy się na stworzenie zestawu mebli na wymiar, sami zdecydujemy, z jakiego tworzywa i jakiej jakości wykonane zostaną nasze meble.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here